Yeni Klinika daha bir sosial tədbir həyata keçirib
Yeni Klinika rəhbərliyi və tibbi heyəti Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyası və Səhiyyə İşçiləri Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin dəstəyilə Şəki şəhər 6 saylı Uşaq evi sosial xidmət müəssisəsinin sakinlərini ziyarət ediblər.
Səfər çərçivəsində Şəki Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Elxan Usubovla görüş baş tutub. Görüş zamanı Elxan Usubov qayğıya ehtiyacı olan uşaqlara göstərilən diqqət, eləcə də bu cür sosial təşəbbüslərə verdiyi dəstəyə görə Yeni Klinikaya təşəkkür edib.
Barat Yusubov klinikanın fəaliyyəti haqqında məlumat verərək Şəki Şəhər İcra Hakimiyyəti ilə gələcəkdə də sosial və humanitar istiqamətli layihələrin həyata keçirilməsində əməkdaşlığa hazır olduğunu bildirib.
“Balaca qəlblərlə böyük görüş” adlı sosial layihə çərçivəsində təşkil olunan səfərin məqsədi uşaqlara mənəvi dəstək göstərmək, onların sağlamlıq vəziyyətinə diqqət yetirmək və cəmiyyətin diqqətini qayğıya ehtiyacı olan uşaqların problemlərinə yönəltmək olub.
Ziyarət zamanı uşaq evinin sakinləri Yeni Klinikanın həkim-pediatrları tərəfindən müayinə olunub, onlarla səmimi söhbətlər aparılıb, müxtəlif hədiyyələr təqdim edilib.
Klinikanın direktoru Barat Yusubov uşaq evinin direktor müavini İlhamə Məmmədova ilə görüşərək müəssisədə yaradılmış şəraitlə tanış olub, burada yaşayan uşaqların sağlamlıq vəziyyəti ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıb. Direktor bu cür sosial təşəbbüslərin Yeni Klinikanın korporativ sosial məsuliyyət strategiyasının əsas istiqamətlərindən biri olduğunu xüsusi qeyd edib.
Ziyarət zamanı iştirakçılar həmçinin qədim Şəkinin zəngin tarixi irsi, memarlıq ənənələri və turizm potensialı ilə yaxından tanış olublar.

"Yeni Klinika" провела еще одно социальное мероприятие
Руководство и медицинский персонал "Yeni Klinika" при поддержке Конфедерации профсоюзов Азербайджана и Республиканского комитета Профсоюза работников здравоохранения посетили воспитанников учреждения социального обслуживания – Детского дома №6 города Шеки.
В рамках визита состоялась встреча с главой Исполнительной власти города Шеки Эльханом Усубовым. Во время встречи Эльхан Усубов поблагодарил "Yeni Klinika" за внимание, уделяемое детям, нуждающимся в заботе, а также за поддержку подобных социальных инициатив.
Барат Юсубов, предоставив информацию о деятельности клиники, заявил о готовности к сотрудничеству с Исполнительной властью города Шеки в реализации социальных и гуманитарных проектов в будущем.
Целью визита, организованного в рамках социального проекта под названием «Большая встреча с маленькими сердцами», было оказание моральной поддержки детям, уделение внимания их состоянию здоровья и привлечение внимания общества к проблемам детей, нуждающихся в заботе.
Во время визита воспитанники детского дома были осмотрены врачами-педиатрами "Yeni Klinika", с ними были проведены душевные беседы, вручены различные подарки.
Директор клиники Барат Юсубов встретился с заместителем директора детского дома Ильхамой Мамедовой, ознакомился с условиями, созданными в учреждении, и обменялся мнениями о состоянии здоровья проживающих здесь детей. Директор особо отметил, что подобные социальные инициативы являются одним из основных направлений стратегии корпоративной социальной ответственности "Yeni Klinika".
Во время визита участники также близко ознакомились с богатым историческим наследием, архитектурными традициями и туристическим потенциалом древнего Шеки.