Bu gün Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) İdarə Heyətinin növbəti iclası keçirilib.
İclasda Azərbaycan Respublikası Seçki Məcəlləsinin 24-cü maddəsinə uyğun olaraq Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) üzvü seçilmək üçün Yeni Azərbaycan Partiyasının namizədlərinin Milli Məclisə təqdim edilməsi məsələsinə baxılıb.
YAP Sədrinin müavini – Mərkəzi Aparatın rəhbəri Tahir Budaqov YAP-ı MSK-da təmsil edəcək namizədləri İdarə Heyətinin müzakirəsinə təqdim edib.
Pənahov Məzahir Məhəmməd oğlu, Qasımov Rövzət Afət oğlu, İbrahimov Ramiz Hilal oğlu, Paşayev Hüseyn Məmməd oğlu, Məmmədov Elmar Eldar oğlu və Abdullayeva Sevinc Qurban qızının Mərkəzi Seçki Komissiyasının əsas, Mustafayeva Elnarə Eyyub qızının isə əvəzedici üzvü seçilməsi üçün Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə təqdimat verilməsi barədə qərar qəbul edilib.
İclasa yekun vuran YAP Sədrinin müavini – Mərkəzi Aparatın rəhbəri Tahir Budaqov irəli sürülmüş namizədlərin göstərilən etimadı doğruldacağına əminliyini ifadə edərək onlara uğurlar arzulayıb.

ЕП представила кандидатов в парламент
На заседании в соответствии со статьей 24 Избирательного кодекса Азербайджанской Республики был рассмотрен вопрос о представлении в Милли Меджлис кандидатов Партии «Ени Азербайджан» для избрания членом Центральной Избирательной Комиссии (ЦИК).
Заместитель председателя ЕП – руководитель Центрального аппарата Тахир Будагов представил на обсуждение Правления кандидатов, которые будут представлять ЕП в ЦИК.
Было принято решение о представлении в Милли Меджлис Азербайджанской Республики кандидатур Панахова Мазахира Магомед оглу, Гасымова Ровзата Афат оглу, Ибрагимова Рамиза Хилал оглу, Пашаева Гусейна Мамед оглу, Мамедова Эльмара Эльдар оглу и Абдуллаевой Севиндж Гурбан гызы для избрания основными членами Центральной Избирательной Комиссии, а Мустафаевой Эльнары Эйюб гызы – замещающим членом.
Подводя итоги заседания, заместитель председателя ЕП – руководитель Центрального аппарата Тахир Будагов выразил уверенность в том, что выдвинутые кандидаты оправдают оказанное доверие, и пожелал им успехов.