Yanvarın 17-dən hava şəraiti dəyişəcək – XƏBƏRDARLIQ
Azərbaycanda yanvarın 17-si gündüzdən 22-dək hava şəraitinin yenidən yağıntılı olacağı, bəzi ərazilərdə sulu qar, dağlıq və dağətəyi rayonlarda isə qar yağacağı gözlənilir.
Bunu Milli Hidrometeorologiya Xidmətinin rəis müavini Gülnarə Abbasova bildirib.
Onun sözlərinə görə, yağıntıların ayrı-ayrı yerlərdə intensivləşəcəyi ehtimal olunur. Bəzi ərazilərdə şimal-qərb küləyinin güclənəcəyi proqnozlaşdırılır.
Gülnarə Abbasova qeyd edib ki, bu müddət ərzində Bakıda və Abşeron yarımadasında da havanın yağıntılı olacağı və yağıntıların sulu qara keçəcəyi gözlənilir:
"Havanın temperaturu ölkə ərazisində ötən günlərlə müqayisədə tədricən 5-8 dərəcə enərək, minimal temperatur Bakıda və Abşeron yarımadasında 0-2 dərəcə isti, dağətəyi rayonlarda 3 dərəcəyədək, dağlıq rayonlarda 5-10, yüksək dağlıq ərazilərdə isə 15-20 dərəcə şaxta olacaq. Dağlıq və dağətəyi rayonlarda bəzi yollar buz bağlayacaq".

В Азербайджане с 17 января днем до 22 января ожидается возобновление осадков, в некоторых районах ожидается мокрый снег, а в горных и предгорных районах – снег.
Об этом сообщила заместитель начальника Национальной гидрометеорологической службы Гюльнара Аббасова.
По ее словам, ожидается усиление осадков в отдельных местах. В некоторых районах прогнозируется усиление северо-западного ветра.
Гюльнара Аббасова отметила, что в этот период в Баку и на Абшеронском полуострове также ожидаются осадки, которые перейдут в мокрый снег:
"Температура воздуха на территории страны постепенно понизится на 5-8 градусов по сравнению с предыдущими днями. Минимальная температура в Баку и на Абшеронском полуострове составит 0-2 градуса тепла, в предгорных районах до 3 градусов, в горных районах 5-10, а на высокогорье – 15-20 градусов мороза. В горных и предгорных районах некоторые дороги покроются льдом".