Vilayət Eyvazov Gəncədə sıra vətəndaş qəbulu və sıra baxışı keçirəcək
Daxili işlər naziri general-polkovnik Vilayət Eyvazov 2025-ci il dekabrın 1-də Gəncə şəhərində növbəti vətəndaş qəbulu və polis orqanları, o cümlədən daxili qoşunlarda xidmət etmək arzusunda olan gənclərin sıra baxışını keçirəcək.
Gəncə Şəhər Baş Polis İdarəsinin inzibati binasında baş tutacaq qəbulda Gəncə, Goranboy, Naftalan, Göygöl, Samux, Kəlbəcər, Xocalı şəhər və rayonlarının sakinləri iştirak edə bilərlər.
Qəbula yazılmaq istəyən vətəndaşlar Nazirliyin səlahiyyətlərinə aid məsələlərlə bağlı 30.11.2025-ci il tarixinədək yaşadıqları ərazinin polis orqanına, habelə DİN-in mia.gov.az internet saytı vasitəsilə və sosial şəbəkələrdəki səhifələrinə müraciət edə bilərlər.
Polis orqanları və daxili qoşunlarda xidmət etmək arzusunda olan namizədlərin sıra baxışı isə vətəndaş qəbulundan öncə, yəni dekabrın 1-də 08:00-da Gəncə Olimpiya İdman Kompleksində keçiriləcək.

Вилаят Эйвазов проведет в Гяндже прием граждан и строевой смотр
Министр внутренних дел генерал-полковник Вилаят Эйвазов 1 декабря 2025 года проведет в городе Гянджа очередной прием граждан и строевой смотр молодежи, желающей служить в органах полиции, в том числе во внутренних войсках.
В приеме, который состоится в административном здании Главного управления полиции города Гянджа, могут принять участие жители городов и районов Гянджа, Геранбой, Нафталан, Гёйгёль, Самух, Кельбаджар, Ходжалы.
Граждане, желающие записаться на прием, по вопросам, относящимся к компетенции Министерства, могут обратиться до 30.11.2025 года в орган полиции по месту жительства, а также через интернет-сайт МВД mia.gov.az и на его страницы в социальных сетях.
Строевой смотр кандидатов, желающих служить в органах полиции и внутренних войсках, будет проведен до приема граждан, то есть 1 декабря в 08:00 в Гянджинском олимпийском спортивном комплексе.