Video oyun sənayesinin tanınmış simalarından olan Vins Zampella dünyasını dəyişib. O, Electronic Arts şirkətinin icraçı vitse-prezidenti və bir sıra məşhur oyun layihələrinin yaradıcılarından biri kimi tanınırdı.
Redaksiya məlumat verir ki, Vins Zampella dekabrın 21-də Los-Ancelesin şimalında yerləşən avtomobil yolunda baş verən yol-nəqliyyat hadisəsi nəticəsində həyatını itirib.
Məlumata görə, qəza yüksək sürətli magistralda qeydə alınıb və hadisə nəticəsində Zampellanın aldığı xəsarətlər onun həyatını xilas etməyə imkan verməyib. Vins Zampella Call of Duty, Call of Duty Two, Call of Duty Four Modern Warfare, Call of Duty Modern Warfare Two, Battlefield Six, Titanfall və Apex Legends kimi məşhur oyunların yaradılmasında mühüm rol oynayıb.

Ушел из жизни Винс Зампелла, одна из известных фигур в индустрии видеоигр. Он был известен как исполнительный вице-президент Electronic Arts и создатель ряда популярных игровых проектов.
Редакция сообщает, что Винс Зампелла погиб в результате дорожно-транспортного происшествия, произошедшего 21 декабря на автомагистрали к северу от Лос-Анджелеса.
Согласно информации, авария произошла на скоростной магистрали, и полученные Зампеллой травмы в результате инцидента не позволили спасти ему жизнь. Винс Зампелла сыграл важную роль в создании таких популярных игр, как Call of Duty, Call of Duty Two, Call of Duty Four Modern Warfare, Call of Duty Modern Warfare Two, Battlefield Six, Titanfall и Apex Legends.