Venesuela dövlət rəhbərliyinin nümayəndəsi Delsi Rodriges ölkəsinin daxili siyasi məsələlərinə xarici müdaxilələrə dair kəskin bəyanatla çıxış edib. Onun sözlərinə görə, Venesuela Vaşinqtonun yerli siyasətçilərə göstəriş vermək cəhdlərini qəti şəkildə qəbul etmir.
Redaksiya xəbər verir ki, Delsi Rodriges açıqlamasında “artıq bəsdir” ifadəsini işlədərək, ABŞ-ın Venesuela siyasətçilərinə yönəlmiş təzyiq və diktə siyasətinə etiraz etdiklərini vurğulayıb. O bildirib ki, ölkənin daxili məsələləri və fikir ayrılıqları yalnız Venesuela xalqının iradəsi və qərarları əsasında həll olunmalıdır.
Rodriges qeyd edib ki, Venesuelada mövcud olan daxili problemlər milli dialoq və xalqın seçimi ilə aradan qaldırılacaq. Onun fikrincə, xarici güclərin bu prosesə müdaxiləsi ölkənin suverenliyinə hörmətsizlikdir və bu cür yanaşmalar qəbuledilməz hesab olunur.

Представитель государственного руководства Венесуэлы Делси Родригес выступил с резким заявлением относительно иностранного вмешательства во внутренние политические дела страны. По ее словам, Венесуэла категорически не приемлет попыток Вашингтона давать указания местным политикам.
Как сообщает редакция, Делси Родригес в своем заявлении, употребив выражение «уже достаточно», подчеркнула протест против политики давления и диктата США, направленной на венесуэльских политиков. Она заявила, что внутренние дела страны и разногласия должны решаться исключительно на основе воли и решений венесуэльского народа.
Родригес отметила, что существующие внутренние проблемы в Венесуэле будут устранены путем национального диалога и выбора народа. По ее мнению, вмешательство внешних сил в этот процесс является неуважением к суверенитету страны, и такие подходы считаются неприемлемыми.