Venesuelanın müvəqqəti prezidenti Delsi Rodriges ölkəsinin beynəlxalq enerji bazarına qayıtdığını bəyan edib. O, bu gün Venesuelanın öz gücü ilə yenidən ayağa qalxdığını və qlobal enerji bazarındakı mövqeyini geri aldığını vurğulayıb. Bu açıqlama ölkənin iqtisadi müstəqilliyini və beynəlxalq səviyyədə mövqeyini gücləndirmək istiqamətində atılan addımları əks etdirir.
Redaksiya məlumat verir ki, Rodriges həmçinin Venesuelanın beynəlxalq səhnəyə qayıtdığını qeyd edib. O, ölkəyə sərmayə qoymaq istəyən yüzlərlə şirkətin olduğunu bildirib. Bu vəziyyət, Venesuelanın xarici investisiyalar üçün cəlbedici bir məkan olaraq yenidən ortaya çıxdığına işarə edir.
Bu cür bəyanatlar Venesuelanın uzun müddət davam edən iqtisadi çətinliklərdən sonra bərpa prosesinə daxil olduğunu göstərir. Ölkənin öz enerji resurslarına nəzarəti bərpa etməsi və xarici sərmayəçilərin marağını cəlb etməsi, gələcək iqtisadi inkişaf üçün yeni imkanlar yarada bilər. Yüzlərlə şirkətin investisiya qoymaq istəyi, Venesuelanın potensialına olan beynəlxalq inamı əks etdirir.

Venezuela's interim president, Delcy Rodríguez, has announced her country's return to the international energy market. She emphasized that today, Venezuela has risen again through its own strength and reclaimed its position in the global energy market. This statement reflects the steps taken to strengthen the country's economic independence and international standing.
The editorial office reports that Rodríguez also noted Venezuela's return to the international stage. She stated that hundreds of companies are interested in investing in the country. This situation indicates that Venezuela is re-emerging as an attractive destination for foreign investments.
Such statements indicate that Venezuela is entering a recovery process after long-standing economic difficulties. The country's regaining control over its energy resources and attracting the interest of foreign investors could create new opportunities for future economic development. The willingness of hundreds of companies to invest reflects international confidence in Venezuela's potential.