ABŞ prezidenti Donald Tramp Venesuela ilə əldə olunmuş yeni neft razılaşması çərçivəsində rəsmi Karakasın əldə edəcəyi gəlirləri yalnız Amerika məhsullarının alınmasına yönəldəcəyini bəyan edib. Onun sözlərinə görə, bu addım iki ölkə arasında iqtisadi əməkdaşlığın yeni mərhələsinin başlanğıcı kimi qiymətləndirilir.
Redaksiya xəbər verir ki, razılaşmaya əsasən Venesuela ABŞ-da istehsal olunan kənd təsərrüfatı məhsulları, dərman vasitələri, tibbi avadanlıqlar və digər texniki ləvazimatlar alacaq. ABŞ prezidenti Donald Tramp bu alışların tam şəkildə Amerika bazarından həyata keçiriləcəyini xüsusi vurğulayıb.
Bəyanatda qeyd olunub ki, Venesuelanın ABŞ ilə biznes aparmaq niyyətini nümayiş etdirməsi müdrik və strateji seçimdir. ABŞ prezidenti Donald Tramp bu qərarın həm Venesuela xalqı, həm də ABŞ iqtisadiyyatı üçün müsbət nəticələr verəcəyini bildirib.

Венесуэла планирует закупки в рамках нового нефтяного соглашения с США
Президент США Дональд Трамп заявил, что доходы, которые официальный Каракас получит в рамках нового нефтяного соглашения с Венесуэлой, будут направлены исключительно на закупку американской продукции. По его словам, этот шаг оценивается как начало нового этапа экономического сотрудничества между двумя странами.
Редакция сообщает, что согласно соглашению, Венесуэла закупит сельскохозяйственную продукцию, медикаменты, медицинское оборудование и другие технические принадлежности, произведенные в США. Президент США Дональд Трамп особо подчеркнул, что эти закупки будут осуществляться исключительно на американском рынке.
В заявлении отмечается, что демонстрация Венесуэлой намерения вести бизнес с США является мудрым и стратегическим выбором. Президент США Дональд Трамп заявил, что это решение принесет положительные результаты как для венесуэльского народа, так и для экономики США.