ABŞ prezidenti Donald Tramp Venesuela ilə əldə olunmuş yeni neft razılaşması çərçivəsində rəsmi Karakasın əldə edəcəyi gəlirləri yalnız Amerika məhsullarının alınmasına yönəldəcəyini bəyan edib. Onun sözlərinə görə, bu addım iki ölkə arasında iqtisadi əməkdaşlığın yeni mərhələsinin başlanğıcı kimi qiymətləndirilir.
Redaksiya xəbər verir ki, razılaşmaya əsasən Venesuela ABŞ-da istehsal olunan kənd təsərrüfatı məhsulları, dərman vasitələri, tibbi avadanlıqlar və digər texniki ləvazimatlar alacaq. ABŞ prezidenti Donald Tramp bu alışların tam şəkildə Amerika bazarından həyata keçiriləcəyini xüsusi vurğulayıb.
Bəyanatda qeyd olunub ki, Venesuelanın ABŞ ilə biznes aparmaq niyyətini nümayiş etdirməsi müdrik və strateji seçimdir. ABŞ prezidenti Donald Tramp bu qərarın həm Venesuela xalqı, həm də ABŞ iqtisadiyyatı üçün müsbət nəticələr verəcəyini bildirib.

Venezuela Plans Purchases Under New Oil Deal with the US
US President Donald Trump has stated that under the new oil deal reached with Venezuela, the official Caracas will direct its earnings exclusively towards the purchase of American products. According to him, this step is considered the beginning of a new phase of economic cooperation between the two countries.
The editorial reports that according to the agreement, Venezuela will purchase agricultural products, medicines, medical equipment, and other technical supplies produced in the US. US President Donald Trump specifically emphasized that these purchases will be made entirely from the American market.
The statement noted that Venezuela's intention to do business with the US is a wise and strategic choice. US President Donald Trump stated that this decision will yield positive results for both the Venezuelan people and the US economy.