Vəkillər Kollegiyası ilə Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) arasında əldə olunan razılığa əsasən, mayın 7-də saat 10:00-da Azərbaycan Vəkillər Kollegiyası və Naxçıvan Vəkillər Kollegiyası üzvlüyünə qəbulla bağlı növbəti ixtisas imtahanının test mərhələsinin keçirilməsi nəzərdə tutulur.
Bu barədə Kollegiyadan məlumat verilib.
Bildirilib ki, imtahanda iştirak etmək niyyətində olan namizədlər tərəfindən sənəd qəbulunun 27.04.2026-cı il tarixədək davam edəcəyi nəzərə alınmalıdır. Həmçinin elektron qaydada müraciəti təsdiq edilən, ancaq imtahanda iştirak üçün nəzərdə tutulan ödənişi etməyən şəxslər aprelin 27-ə qədər "Şəxsi kabinet" vasitəsilə ödənişi həyata keçirməlidirlər. Əks təqdirdə, test imtahanında iştirak üçün buraxılış vərəqəsini əldə edə bilməyəcəklər.
Qeyd olunmalıdır ki, keçirilməsi nəzərdə tutulan test imtahanına namizədlər buraxılış vərəqəsi ilə buraxılacaqlar. Bu səbəbdən namizədlərdən imtahanda iştirak üçün buraxılış vərəqəsini imtahandan 3 gün əvvəl namizədin elektron şəxsi kabinetinə və ya dim.gov.az saytına daxil olaraq çap etmələri xahiş olunur.
Eyni zamanda namizədlərdən müəyyən olunan vaxtdan ən geci 1 saat əvvəl imtahanın keçiriləcəyi DİM-in Bakı şəhəri, Süleyman Sani Axundov küçəsi 50 ünvanında yerləşən elektron imtahanlar korpusuna şəxsiyyət vəsiqələri və buraxılış vərəqələri ilə birlikdə yaxınlaşmaları xahiş olunur.
Əlavə olaraq bildirilir ki, hazırda sənəd qəbulu elektron (//barassociation.az/candidate-login) qaydada davam edir. Vəkilliyə qəbulla bağlı elektron qeydiyyatdan keçmiş şəxslər 27.04.2026-cı il tarixədək ödəniş edə və ya elektron müraciətlərini təxirə sala bilərlər.

Based on the agreement reached between the Bar Association and the State Examination Center (SEC), the test stage of the next qualification exam for admission to membership in the Azerbaijan Bar Association and the Nakhchivan Bar Association is scheduled to be held on May 7 at 10:00 AM.
Information on this was provided by the Association.
It was stated that candidates intending to participate in the exam should note that document submission will continue until April 27, 2026. Additionally, individuals whose electronic applications have been approved but who have not made the payment required for exam participation must complete the payment via their "Personal Account" by April 27. Otherwise, they will not be able to obtain an admission ticket for the test exam.
It should be noted that candidates will be admitted to the scheduled test exam with an admission ticket. For this reason, candidates are requested to print their admission ticket for exam participation 3 days before the exam by logging into their electronic personal account or the dim.gov.az website.
At the same time, candidates are requested to arrive at the electronic examination building of the SEC, located at 50 Suleyman Sani Akhundov Street, Baku city, where the exam will be held, no later than 1 hour before the specified time, along with their identity cards and admission tickets.
Additionally, it is reported that document submission is currently ongoing electronically (//barassociation.az/candidate-login). Individuals who have completed electronic registration for admission to the bar can make payments or postpone their electronic applications until April 27, 2026.