United Airlines aviaşirkətinin reysləri bir neçə hava limanında dayandırılıb
ABŞ Federal Mülki Aviasiya İdarəsi (FAA) United Airlines aviaşirkətinə məxsus təyyarələrin ölkə üzrə bir neçə hava limanında uçuşlarını müvəqqəti dayandırıb.
Redaksiya xəbər verir ki, bu barədə “Reuters” məlumat yayıb. Agentliyin məlumatına görə, aviaşirkətin xidmətlərində genişmiqyaslı texniki nasazlıq baş verib.
Məsələyə reaksiya olaraq FAA bəzi hava limanlarında United Airlines-ın uçuşlarına müvəqqəti məhdudiyyət tətbiq edib.
Texniki nasazlıqla bağlı Downdetector platforması minlərlə istifadəçi şikayəti qeydə alıb. Şirkətdən verilən açıqlamada bildirilir ki, problemin aradan qaldırılması üzərində iş aparılır və sərnişinlərə mümkün qədər tez məlumat veriləcək.
Hadisə ABŞ hava nəqliyyatında ciddi gecikmələr və çaşqınlığa səbəb olub. Aviaşirkət rəsmiləri əlavə texniki təfərrüatları hələlik açıqlamayıb.
Bir neçə saatlıq problemin ardından, "CNN"in verdiyi məlumata əsasən, şirkət texnoloji problemi həll edib və uçuşlar bərpa edilib.

The US Federal Aviation Administration (FAA) has temporarily suspended flights of United Airlines aircraft at several airports across the country.
The editorial office reports that Reuters announced this. According to the agency, a large-scale technical malfunction occurred in the airline's services.
In response to the issue, the FAA has imposed temporary restrictions on United Airlines flights at some airports.
Regarding the technical malfunction, the Downdetector platform recorded thousands of user complaints. A statement from the company indicated that work is underway to resolve the problem and passengers will be informed as soon as possible.
The incident caused significant delays and confusion in US air travel. Airline officials have not yet disclosed further technical details.
After several hours of the problem, according to information provided by "CNN", the company resolved the technological issue and flights were restored.