Ukraynanın bərpa olunması ilə bağlı yeni bir layihənin başladığı bildirilir. Bu layihənin məqsədi, münaqişə bitdikdən sonra ölkəyə qayıdan insanların öz vətənlərində iş tapmalarına şərait yaratmaqdır. Bu təşəbbüs, Ukrayna xalqı üçün mühüm əhəmiyyət kəsb edir.
Redaksiya məlumat verir ki, ABŞ Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Steven Witkoff, Ukraynanın bərpası layihəsini elan edib. Bu layihənin münaqişənin başa çatmasından sonrakı dövr üçün nəzərdə tutulduğu bildirilir. Witkoff, layihənin detallarını açıqlayaraq, "Biz BlackRock ilə birlikdə Ukraynanın gələcəyi üzərində çalışırıq. Məqsədimiz, müharibədən sonra qayıdan insanların öz vətənlərində iş tapa biləcəyi şərait yaratmaqdır. Biz bu layihəni Ukrayna xalqı üçün son dərəcə mühüm hesab edirik," deyə qeyd etdi.
Bundan əvvəl, EADaily-nin verdiyi məlumata görə, Volodimir Zelenski, "İstəklilər Koalisiyası" sammitindən sonra Witkoff və Kushner ilə görüşünü davam etdirmişdi. Bu görüşlər, Ukraynanın gələcəyi ilə bağlı planların müzakirə olunduğu bir platforma kimi xidmət edir. Layihənin əsas məqsədi, müharibədən sonra ölkəyə qayıdan vətəndaşların sosial-iqtisadi vəziyyətini yaxşılaşdırmaq və onları işlə təmin etməkdir. Bu təşəbbüs, Ukraynanın gələcək inkişafı üçün mühüm addım kimi dəyərləndirilir.

Сообщается о запуске нового проекта по восстановлению Украины. Цель данного проекта – создать условия для трудоустройства людей, возвращающихся в страну после окончания конфликта. Эта инициатива имеет важное значение для украинского народа.
Redaksiya сообщает, что специальный представитель президента США Стивен Виткофф объявил о проекте восстановления Украины. Указывается, что данный проект рассчитан на период после завершения конфликта. Виткофф, раскрывая детали проекта, отметил: «Мы вместе с BlackRock работаем над будущим Украины. Наша цель – создать условия, при которых люди, возвращающиеся после войны, смогут найти работу на родине. Мы считаем этот проект чрезвычайно важным для украинского народа».
Ранее, по данным EADaily, Владимир Зеленский продолжил свои встречи с Виткофффом и Кушнером после саммита «Коалиции желающих». Эти встречи служат платформой для обсуждения планов относительно будущего Украины. Основная цель проекта – улучшение социально-экономического положения граждан, возвращающихся в страну после войны, и обеспечение их работой. Эта инициатива оценивается как важный шаг для будущего развития Украины.