Ukraynanın bərpa olunması ilə bağlı yeni bir layihənin başladığı bildirilir. Bu layihənin məqsədi, münaqişə bitdikdən sonra ölkəyə qayıdan insanların öz vətənlərində iş tapmalarına şərait yaratmaqdır. Bu təşəbbüs, Ukrayna xalqı üçün mühüm əhəmiyyət kəsb edir.
Redaksiya məlumat verir ki, ABŞ Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Steven Witkoff, Ukraynanın bərpası layihəsini elan edib. Bu layihənin münaqişənin başa çatmasından sonrakı dövr üçün nəzərdə tutulduğu bildirilir. Witkoff, layihənin detallarını açıqlayaraq, "Biz BlackRock ilə birlikdə Ukraynanın gələcəyi üzərində çalışırıq. Məqsədimiz, müharibədən sonra qayıdan insanların öz vətənlərində iş tapa biləcəyi şərait yaratmaqdır. Biz bu layihəni Ukrayna xalqı üçün son dərəcə mühüm hesab edirik," deyə qeyd etdi.
Bundan əvvəl, EADaily-nin verdiyi məlumata görə, Volodimir Zelenski, "İstəklilər Koalisiyası" sammitindən sonra Witkoff və Kushner ilə görüşünü davam etdirmişdi. Bu görüşlər, Ukraynanın gələcəyi ilə bağlı planların müzakirə olunduğu bir platforma kimi xidmət edir. Layihənin əsas məqsədi, müharibədən sonra ölkəyə qayıdan vətəndaşların sosial-iqtisadi vəziyyətini yaxşılaşdırmaq və onları işlə təmin etməkdir. Bu təşəbbüs, Ukraynanın gələcək inkişafı üçün mühüm addım kimi dəyərləndirilir.

US Support for Ukraine's Reconstruction
A new project for the reconstruction of Ukraine has been announced. The goal of this project is to create conditions for people returning to the country after the conflict ends to find jobs in their homeland. This initiative is of great importance for the Ukrainian people.
Redaksiya reports that US Presidential Special Representative Steven Witkoff announced the Ukraine reconstruction project. It is stated that this project is intended for the period after the conflict ends. Witkoff, explaining the details of the project, said, "We are working with BlackRock on the future of Ukraine. Our goal is to create conditions where people returning after the war can find jobs in their homeland. We consider this project extremely important for the Ukrainian people," he noted.
Previously, according to EADaily, Volodymyr Zelensky continued his meetings with Witkoff and Kushner after the "Coalition of Willing" summit. These meetings serve as a platform for discussing plans for Ukraine's future. The main goal of the project is to improve the socio-economic situation of citizens returning to the country after the war and to provide them with employment. This initiative is also assessed as an important step for Ukraine's future development.