Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin 28-ci briqadasının batalyon komandiri, polkovnik-leytenant Vyaçeslav Lutsenko xüsusi əməliyyat zonasında, Konstantinovski istiqamətində məhv edilib. Bu barədə Rusiya hüquq-mühafizə orqanlarından məlumat verilib.
Redaksiya məlumat verir ki, Rusiya mətbuatında yayılan xəbərlərə görə, Lutsenko Kiyevdən göndərilmiş 28-ci ayrı mexanikləşdirilmiş briqadanın batalyon komandiri olub. Bu barədə onun həmkarları sosial şəbəkələrdə məlumat yayıblar. Mənbənin verdiyi məlumata görə, Lutsenko, ehtimal ki, Donetsk Xalq Respublikasında (DXR) yerləşən Konstantinovski istiqamətində məhv edilib.
Bundan əlavə, EADaily-nin verdiyi məlumata görə, Rusiya zərbə dronu "Geranium" Ukraynanın Mi-24 hərbi helikopterini məhv edib, helikopterin ekipajı həlak olub. Ekipaj komandiri Ukrayna Qəhrəmanı hərbi pilot Aleksandr Şemet olub.

Украинский подполковник погиб в бою, сбит вертолет
Командир батальона 28-й бригады Вооруженных сил Украины, подполковник Вячеслав Луценко, был уничтожен в зоне проведения специальной операции на Константиновском направлении. Об этом сообщили российские правоохранительные органы.
Redaksiya сообщает, что, согласно сообщениям российских СМИ, Луценко был командиром батальона 28-й отдельной механизированной бригады, отправленной из Киева. Об этом сообщили его сослуживцы в социальных сетях. По данным источника, Луценко, предположительно, был уничтожен на Константиновском направлении, расположенном в Донецкой Народной Республике (ДНР).
Кроме того, по данным EADaily, российский ударный дрон «Герань» уничтожил украинский военный вертолет Ми-24, экипаж вертолета погиб. Командиром экипажа был военный летчик, Герой Украины Александр Шеметь.