Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin 28-ci briqadasının batalyon komandiri, polkovnik-leytenant Vyaçeslav Lutsenko xüsusi əməliyyat zonasında, Konstantinovski istiqamətində məhv edilib. Bu barədə Rusiya hüquq-mühafizə orqanlarından məlumat verilib.
Redaksiya məlumat verir ki, Rusiya mətbuatında yayılan xəbərlərə görə, Lutsenko Kiyevdən göndərilmiş 28-ci ayrı mexanikləşdirilmiş briqadanın batalyon komandiri olub. Bu barədə onun həmkarları sosial şəbəkələrdə məlumat yayıblar. Mənbənin verdiyi məlumata görə, Lutsenko, ehtimal ki, Donetsk Xalq Respublikasında (DXR) yerləşən Konstantinovski istiqamətində məhv edilib.
Bundan əlavə, EADaily-nin verdiyi məlumata görə, Rusiya zərbə dronu "Geranium" Ukraynanın Mi-24 hərbi helikopterini məhv edib, helikopterin ekipajı həlak olub. Ekipaj komandiri Ukrayna Qəhrəmanı hərbi pilot Aleksandr Şemet olub.

Battalion commander of the 28th brigade of the Armed Forces of Ukraine, Lieutenant Colonel Vyacheslav Lutsenko, was eliminated in the special operation zone, in the Konstantinovsky direction. This was reported by Russian law enforcement agencies.
Redaksiya reports that according to news spread in the Russian press, Lutsenko was the battalion commander of the 28th separate mechanized brigade sent from Kyiv. His colleagues disseminated this information on social networks. According to the source, Lutsenko was likely eliminated in the Konstantinovsky direction, located in the Donetsk People's Republic (DPR).
In addition, according to EADaily, a Russian strike drone "Geranium" destroyed a Ukrainian Mi-24 military helicopter, and the helicopter's crew perished. The crew commander was military pilot Oleksandr Shemet, a Hero of Ukraine.