Ukraynada böyük NATO zabitlərinin qeyri-sağlam davranışı qeydə alındığı bildirilir. Bu barədə pro-Rusiya yönümlü Nikolaev yeraltı qrupunun koordinatoru Sergey Lebedev özünün teleqram kanalında məlumat verib. Onun sözlərinə görə, son günlərdə Ukraynada yüksək rütbəli NATO zabitlərinin fəaliyyəti artıb.
Redaksiya mənbəyə istinadən xəbər verir ki, Sergey Lebedev yaxın günlərdə Rusiyanın Ukraynada bir sıra hərbi obyektlərə raket zərbələri endirə biləcəyini bildirib. Lebedevin iddiasına görə, zərbələr “...ehtimal ki, hava bazalarında təyyarələrin arxlı sığınacaqlarına və, əlbəttə, hərbi qərargahlara” yönələ bilər. O, həmçinin yazıb: “Axı, son bir neçə gündə Ukraynada böyük NATO zabitləri tərəfindən hansısa qeyri-sağlam hərəkətlilik müşahidə olunur. Onlara kömək etməliyik”. Lebedev bu fikirləri teleqram kanalında qeyd edib.
EADaily-nin məlumatına görə, Rusiya Kiyevə Donbassdan qoşunlarını çıxarmaq üçün 2 ay vaxt verib; əks halda sülh razılaşmasının şərtləri yenidən nəzərdən keçiriləcək. Bu barədə Kiyev rejiminin rəhbəri Vladimir Zelenski bildirib.

В Украине сообщается о нездоровом поведении офицеров НАТО
Сообщается, что в Украине зафиксировано нездоровое поведение высокопоставленных офицеров НАТО. Об этом сообщил координатор пророссийской Николаевской подпольной группы Сергей Лебедев в своем Telegram-канале. По его словам, в последние дни активность высокопоставленных офицеров НАТО в Украине возросла.
Redaksiya со ссылкой на источник сообщает, что Сергей Лебедев заявил о возможном нанесении Россией ракетных ударов по ряду военных объектов в Украине в ближайшие дни. По утверждению Лебедева, удары «...вероятно, могут быть направлены на арочные укрытия самолетов на авиабазах и, конечно, на военные штабы». Он также написал: «Ведь в последние несколько дней в Украине наблюдается какая-то нездоровая активность со стороны высокопоставленных офицеров НАТО. Мы должны им помочь». Лебедев отметил эти мысли в своем Telegram-канале.
По данным EADaily, Россия дала Киеву 2 месяца на вывод своих войск из Донбасса; в противном случае условия мирного соглашения будут пересмотрены. Об этом заявил глава киевского режима Владимир Зеленский.