Ukrayna, böyük iqtisadi potensiala və əsl çiçəklənmə üçün geniş imkanlara malikdir. Lakin, bu, müharibə şəraitində əldə edilə bilməz. Yalnız müharibənin bitməsi də kifayət deyil. Buna görə də, söhbət təkcə sülh planından getmir, həm də suveren, müstəqil və çiçəklənən Ukraynaya aparan bir yolun yaradılmasından gedir.
Redaksiya məlumat verir ki, ABŞ-ın dövlət katibi Marko Rubio daha əvvəl bildirib ki, Mayamidə Ukrayna və Amerika arasında keçirilən görüşdə təkcə "sülh planı" müzakirə edilmir. Onun sözlərinə görə, "sülh sazişi" təkcə Ukraynadakı müharibəyə son qoymaqla kifayətlənməyəcək, həm də ölkənin iqtisadi çiçəklənməsinə yol açacaq.
Eyni zamanda, "Axios" nəşri yazır ki, ABŞ bu gün "sülh planı" ilə bağlı Ukrayna ilə əsas fikir ayrılıqlarını aradan qaldırmaq istəyir. Trampın xüsusi elçisi Stiv Uitkoff və onun kürəkəni Cared Kuşnerin artıq çərşənbə axşamı bu sənədi Rusiya diktatoru Vladimir Putinə təqdim edəcəyi gözlənilir. Ukrayna xarici işlər nazirinin birinci müavini Serqey Kislitsa, Amerika Birləşmiş Ştatlarında danışıqların başlanğıcının uğurlu olduğunu bildirib. O, bu barədə "X" sosial şəbəkəsindəki səhifəsində yazıb. Kislitsa, görüşün başlanğıcının uğurlu olduğunu, maraqlı və konstruktiv olduğunu qeyd edib. O, ABŞ dövlət katibi Marko Rubionun rəhbərliyini də yüksək qiymətləndirib.
Eyni zamanda, Donald Trampın xüsusi elçisi Stiv Uitkoff Ukrayna ilə danışıqları müsbət qiymətləndirib və dekabrın 1-də Moskvaya gedəcəyini bildirib. Bundan əlavə, diplomat ABŞ prezidentinin kürəkəni Cared Kuşnerin danışıqlara münasibətini və siyasətçinin öz vizyonunu necə ifadə etməsini yüksək qiymətləndirib. Onun sözlərinə görə, o, dekabrın 2-də Rusiya diktatoru Vladimir Putinlə görüşməyi planlaşdırır. Hazırda bu cür danışıqların təfərrüatları məlum deyil. Ukraynalı diplomatın sözlərinə görə, danışıqların başlanğıcı maraqlı və konstruktiv olub.

Ukraine possesses significant economic potential and ample opportunities for genuine prosperity. However, this cannot be achieved under wartime conditions. The end of the war alone is not sufficient. Therefore, the conversation is not just about a peace plan, but also about creating a path towards a sovereign, independent, and prosperous Ukraine.
Redaksiya reports that US Secretary of State Marco Rubio previously stated that the meeting between Ukraine and America in Miami was not solely about discussing a "peace plan." According to him, a "peace agreement" would not only end the war in Ukraine but also pave the way for the country's economic flourishing.
At the same time, the publication "Axios" writes that the US wants to resolve major disagreements with Ukraine regarding the "peace plan" today. Special Envoy of Trump, Steve Witkoff, and his son-in-law, Jared Kushner, are expected to present this document to Russian dictator Vladimir Putin on Tuesday. Ukraine's First Deputy Minister of Foreign Affairs, Serhiy Kislitsa, stated that the start of negotiations in the United States was successful. He wrote about this on his page on the social network "X." Kislitsa noted that the beginning of the meeting was successful, interesting, and constructive. He also highly praised the leadership of US Secretary of State Marco Rubio.
Meanwhile, Donald Trump's special envoy, Steve Witkoff, positively assessed the talks with Ukraine and announced his intention to visit Moscow on December 1st. Additionally, the diplomat highly appreciated the attitude of US President's son-in-law, Jared Kushner, towards the negotiations and how the politician expressed his vision. According to him, he plans to meet with Russian dictator Vladimir Putin on December 2nd. Currently, the details of such negotiations are not known. According to the Ukrainian diplomat, the beginning of the negotiations was interesting and constructive.