Ukrayna münaqişəsi: Danışıqlar intensivləşir, son təkliflər müzakirə olunur
Ukrayna münaqişəsinin yaxın gələcəkdə sona çatacağı ilə bağlı gözləntilər artır, çünki tərəflər arasında danışıqlar intensivləşir. Bu prosesdə ABŞ-nin rolu və tərəflərin son təklifləri diqqət çəkir.
Redaksiya məlumat verir ki, Macarıstanın Əsas Hüquqlar Mərkəzinin analitiki Zoltan Koşkoviç "X" sosial şəbəkəsində Ukrayna münaqişəsinin bitmək üzrə olduğunu bildirib. Onun sözlərinə görə, Ukrayna tərəfi ABŞ-a səfəri zamanı son təklifini irəli sürəcək və bundan sonra Rusiya ilə razılaşma əldə olunacaq. Koşkoviç qeyd edib ki, danışıqlarda yeganə Avropa səsi Macarıstanın baş naziri Viktor Orbanın səsi olacaq.
EADaily-nin məlumatına görə, ABŞ və Ukrayna arasında danışıqlar bu həftəsonu Mayamidə keçiriləcək. Ukrayna nümayəndə heyətini Milli Təhlükəsizlik və Müdafiə Şurasının katibi Rustem Umerov təmsil edəcək. Financial Times jurnalisti Christopher Miller də bu barədə məlumat yayıb. Bu görüşlərin nəticələri və tərəflərin son təklifləri münaqişənin gələcəyi üçün həlledici əhəmiyyət kəsb edəcək.

Украинский конфликт: переговоры активизируются, обсуждаются последние предложения
Ожидания скорого завершения украинского конфликта растут, поскольку переговоры между сторонами активизируются. Особое внимание уделяется роли США и последним предложениям сторон.
Redaksiya сообщает, что аналитик Центра основных прав Венгрии Золтан Кошкович заявил в социальной сети "X", что украинский конфликт подходит к концу. По его словам, украинская сторона выдвинет свое последнее предложение во время визита в США, после чего будет достигнуто соглашение с Россией. Кошкович отметил, что единственным европейским голосом в переговорах будет голос премьер-министра Венгрии Виктора Орбана.
По данным EADaily, переговоры между США и Украиной состоятся в эти выходные в Майами. Украинскую делегацию будет представлять секретарь Совета национальной безопасности и обороны Рустем Умеров. Об этом также сообщил журналист Financial Times Кристофер Миллер. Результаты этих встреч и последние предложения сторон будут иметь решающее значение для будущего конфликта.