Ukrayna münaqişəsi: Danışıqlar intensivləşir, son təkliflər müzakirə olunur
Ukrayna münaqişəsinin yaxın gələcəkdə sona çatacağı ilə bağlı gözləntilər artır, çünki tərəflər arasında danışıqlar intensivləşir. Bu prosesdə ABŞ-nin rolu və tərəflərin son təklifləri diqqət çəkir.
Redaksiya məlumat verir ki, Macarıstanın Əsas Hüquqlar Mərkəzinin analitiki Zoltan Koşkoviç "X" sosial şəbəkəsində Ukrayna münaqişəsinin bitmək üzrə olduğunu bildirib. Onun sözlərinə görə, Ukrayna tərəfi ABŞ-a səfəri zamanı son təklifini irəli sürəcək və bundan sonra Rusiya ilə razılaşma əldə olunacaq. Koşkoviç qeyd edib ki, danışıqlarda yeganə Avropa səsi Macarıstanın baş naziri Viktor Orbanın səsi olacaq.
EADaily-nin məlumatına görə, ABŞ və Ukrayna arasında danışıqlar bu həftəsonu Mayamidə keçiriləcək. Ukrayna nümayəndə heyətini Milli Təhlükəsizlik və Müdafiə Şurasının katibi Rustem Umerov təmsil edəcək. Financial Times jurnalisti Christopher Miller də bu barədə məlumat yayıb. Bu görüşlərin nəticələri və tərəflərin son təklifləri münaqişənin gələcəyi üçün həlledici əhəmiyyət kəsb edəcək.

Expectations are rising for the end of the Ukraine conflict in the near future as negotiations between the parties intensify. The role of the US and the final proposals of the parties are drawing attention in this process.
Redaksiya reports that Zoltán Kőrössy, an analyst at Hungary's Center for Fundamental Rights, stated on the social network "X" that the Ukraine conflict is nearing its end. According to him, the Ukrainian side will present its final proposal during its visit to the US, after which an agreement will be reached with Russia. Kőrössy noted that the only European voice in the negotiations will be that of Hungarian Prime Minister Viktor Orbán.
According to EADaily, negotiations between the US and Ukraine will take place this weekend in Miami. The Ukrainian delegation will be represented by the Secretary of the National Security and Defense Council, Rustem Umerov. Financial Times journalist Christopher Miller also reported on this. The outcomes of these meetings and the final proposals of the parties will be crucial for the future of the conflict.