UFC çempionu Konor Makqreqor İrlandiya prezidentliyinə namizədliyini elan etdi
Keçmiş MMA döyüşçüsü və iş adamı Konor Makqreqor bu gün İrlandiya prezidentliyinə namizədliyini rəsmi şəkildə açıqlayıb. O, paylaşımları və çıxışları vasitəsilə seçkidə iştirak etmək üçün yerli bələdiyyə üzvlərinin irəli sürməsini xahiş edib və ictimaiyyətə müraciət edərək onları özünü dəstəkləməyə çağırıb.
Makqreqor seçki kampaniyasını populist diskurs üzərində qurub. O, hökuməti uşaqlar arasında evsizlik və qeyri-qanuni miqrasiya kimi məsələlərdə aciz qalmaqda ittiham edib. Eyni zamanda, təqdim etdiyi platformada insanlara gücünü geri qaytaracağı və qanunları yalnız referendum sayəsində təsdiqləyəcəyi barədə söz verib.
Rəsmi namizədə çevrilməsi üçün Konor Makqreqorun ya parlamentdə 20, ya da dördlük bələdiyyə tərəfindən irəli sürülməsi şərtdir. O, kampaniya gedişində bu dəstəyi toplamaq məqsədilə ictimaiyyətə müraciət edib və petisiya kampaniyası da başlayıb.
Seçki oktyabrın 24-də keçiriləcək və bu, məşhur idmançının karyerasından siyasətə kəskin keçididir. İrlandiya mediası və beynəlxalq mənbələr Konor Makqreqorun bu canlanmasını müzakirə mövzusu kimi təqdim edir.

UFC champion Conor McGregor announced his candidacy for the Irish presidency
Former MMA fighter and businessman Conor McGregor officially announced his candidacy for the Irish presidency today. Through his posts and speeches, he requested local council members to nominate him to participate in the election and appealed to the public, urging them to support him.
McGregor built his election campaign on a populist discourse. He accused the government of being helpless on issues such as child homelessness and illegal migration. At the same time, in the platform he presented, he promised to return power to the people and to approve laws only through a referendum.
To become an official candidate, Conor McGregor must be nominated by either 20 members of parliament or by four local councils. During his campaign, he appealed to the public to gather this support and also launched a petition campaign.
The election will be held on October 24, marking a sharp transition from the famous athlete's career to politics. Irish media and international sources present Conor McGregor's resurgence as a topic of discussion.