UFC çempionu Konor Makqreqor İrlandiya prezidentliyinə namizədliyini elan etdi
Keçmiş MMA döyüşçüsü və iş adamı Konor Makqreqor bu gün İrlandiya prezidentliyinə namizədliyini rəsmi şəkildə açıqlayıb. O, paylaşımları və çıxışları vasitəsilə seçkidə iştirak etmək üçün yerli bələdiyyə üzvlərinin irəli sürməsini xahiş edib və ictimaiyyətə müraciət edərək onları özünü dəstəkləməyə çağırıb.
Makqreqor seçki kampaniyasını populist diskurs üzərində qurub. O, hökuməti uşaqlar arasında evsizlik və qeyri-qanuni miqrasiya kimi məsələlərdə aciz qalmaqda ittiham edib. Eyni zamanda, təqdim etdiyi platformada insanlara gücünü geri qaytaracağı və qanunları yalnız referendum sayəsində təsdiqləyəcəyi barədə söz verib.
Rəsmi namizədə çevrilməsi üçün Konor Makqreqorun ya parlamentdə 20, ya da dördlük bələdiyyə tərəfindən irəli sürülməsi şərtdir. O, kampaniya gedişində bu dəstəyi toplamaq məqsədilə ictimaiyyətə müraciət edib və petisiya kampaniyası da başlayıb.
Seçki oktyabrın 24-də keçiriləcək və bu, məşhur idmançının karyerasından siyasətə kəskin keçididir. İrlandiya mediası və beynəlxalq mənbələr Konor Makqreqorun bu canlanmasını müzakirə mövzusu kimi təqdim edir.

Бывший боец MMA и бизнесмен Конор Макгрегор сегодня официально объявил о своей кандидатуре на пост президента Ирландии. Через свои публикации и выступления он попросил местных членов муниципалитета выдвинуть его для участия в выборах и обратился к общественности, призывая их поддержать его.
Макгрегор построил свою избирательную кампанию на популистском дискурсе. Он обвинил правительство в бессилии в таких вопросах, как бездомность среди детей и нелегальная миграция. В то же время, на представленной им платформе он пообещал вернуть власть народу и утверждать законы только посредством референдума.
Чтобы стать официальным кандидатом, Конору Макгрегору необходимо быть выдвинутым либо 20 членами парламента, либо четырьмя муниципалитетами. В ходе кампании он обратился к общественности с целью заручиться этой поддержкой и также начал петиционную кампанию.
Выборы состоятся 24 октября, и это резкий переход известного спортсмена из карьеры в политику. Ирландские СМИ и международные источники представляют это возрождение Конора Макгрегора как тему для обсуждения.