Tyson Foods yüksək fruktozalı qarğıdalı şərbətindən imtina edir
ABŞ-ın aparıcı qida şirkətlərindən olan Tyson Foods yüksək fruktozalı qarğıdalı şərbətinin istifadəsini dayandıracağını açıqlayıb. Şirkət bu qərarı sağlamlıqla bağlı narahatlıqlar və istehlakçıların artan tələbləri fonunda verdiyini bildirib.
Redaksiya Wall Street Journal-a istinadla xəbər verir ki, bu addım ABŞ Prezidenti Donald Tramp administrasiyasının ərzaq məhsullarında bəzi inqrediyentlərin istifadəsinin azaldılması istiqamətində irəli sürdüyü təşəbbüslər fonunda atılıb.
Məlumata görə, Tyson Foods tərkibində yüksək fruktozalı qarğıdalı şərbəti olmayan məhsul çeşidlərini genişləndirməklə bazarda mövqelərini möhkəmləndirməyi hədəfləyir. Şirkətin qərarı digər istehsalçılara da nümunə ola bilər.

Одна из ведущих продовольственных компаний США, Tyson Foods, объявила о прекращении использования высокофруктозного кукурузного сиропа. Компания заявила, что приняла это решение на фоне опасений за здоровье и растущих требований потребителей.
Редакция, ссылаясь на Wall Street Journal, сообщает, что этот шаг был предпринят на фоне инициатив администрации президента США Дональда Трампа по сокращению использования некоторых ингредиентов в продуктах питания.
Согласно информации, Tyson Foods стремится укрепить свои позиции на рынке, расширяя ассортимент продукции без высокофруктозного кукурузного сиропа. Решение компании может стать примером для других производителей.