Türkiyə və İordaniya arasında əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsi məqsədilə mühüm bir görüş planlaşdırılır. Bu görüş, iki ölkə arasında strateji əməkdaşlığın gücləndirilməsi və regional sabitliyin təmin edilməsi istiqamətində atılacaq addımların müzakirəsi üçün zəmin yaradacaq.
Redaksiya TRT Haber-ə istinadən məlumat verir ki, İordaniya Kralı II Abdullah, Türkiyə Respublikası Prezidentinin dəvəti ilə 7 fevral 2026-cı il tarixində Türkiyəyə səfər edəcək. Səfər çərçivəsində İstanbulda keçiriləcək görüşlərdə ikitərəfli münasibətlərin, eləcə də bölgədəki aktual hadisələrin və sabitliyin təmin edilməsi istiqamətində atıla biləcək addımlar müzakirə olunacaq.
Görüşlərin gündəliyində, iki ölkə arasında iqtisadi, siyasi və mədəni əlaqələrin genişləndirilməsi, ticarət əlaqələrinin artırılması, investisiya imkanlarının araşdırılması kimi məsələlər də yer alacaq. Bundan əlavə, regional təhlükəsizlik, terrorizmlə mübarizə və digər aktual beynəlxalq məsələlər üzrə fikir mübadiləsi aparılması nəzərdə tutulur. İordaniya Kralı II Abdullahın Türkiyəyə səfəri, iki ölkə arasında yüksək səviyyəli dialoqun davam etdirilməsi və strateji tərəfdaşlığın daha da möhkəmləndirilməsi baxımından mühüm əhəmiyyət kəsb edir.
Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın dəvəti ilə baş tutacaq bu səfər, ölkələr arasında dostluq əlaqələrinin daha da dərinləşməsinə və regional əməkdaşlığın güclənməsinə töhfə verəcək. Türkiyə Prezident Administrasiyasının Kommunikasiya İdarəsinin rəhbəri Burhanettin Duranın sosial şəbəkə hesabında verdiyi açıqlamaya görə, İordaniya Kralının səfəri 7 fevralda baş tutacaq.

A significant meeting is planned to further develop relations between Turkey and Jordan. This meeting will create a basis for discussing steps to strengthen strategic cooperation between the two countries and ensure regional stability.
Redaksiya, citing TRT Haber, reports that Jordan's King Abdullah II will visit Turkey on February 7, 2026, at the invitation of the President of the Republic of Turkey. During the meetings to be held in Istanbul within the scope of the visit, bilateral relations, as well as current regional developments and steps that can be taken to ensure stability, will be discussed.
The agenda of the meetings will also include issues such as expanding economic, political, and cultural ties between the two countries, increasing trade relations, and exploring investment opportunities. Furthermore, an exchange of views on regional security, the fight against terrorism, and other current international issues is planned. The visit of Jordan's King Abdullah II to Turkey holds significant importance for continuing high-level dialogue between the two countries and further strengthening strategic partnership.
This visit, which will take place at the invitation of Turkish President Recep Tayyip Erdoğan, will contribute to the deepening of friendly relations between the countries and the strengthening of regional cooperation. According to a statement made by the Head of the Directorate of Communications of the Turkish Presidency, Burhanettin Duran, on his social media account, the King of Jordan's visit will take place on February 7.