Türkiyənin müdafiə sahəsindəki əməkdaşlıq məsələləri, xüsusilə də ABŞ ilə olan münasibətlər, son zamanlar gündəmdədir. Bu sahədəki əsas müzakirə mövzularından biri də F-16 və F-35 təyyarələrinin tədarükü ilə bağlıdır. Bu məsələlər, Türkiyənin milli təhlükəsizliyi və müdafiə qabiliyyəti üçün böyük əhəmiyyət kəsb edir.
Redaksiya Defenceturk-ə istinadən xəbər verir ki, Milli Müdafiə Naziri Yaşar Güler, Ankara təmsilçiləri ilə görüşündə Türkiyə-ABŞ müdafiə əlaqələrinin mühüm məsələlərinə toxunub. Görüşdə CAATSA sanksiyaları, F-16 Viper və F-35 təyyarələrinin tədarükü kimi kritik mövzular müzakirə edilib. Nazir Güler, proseslərin həyata keçirilməsi üçün görülən işlər barədə məlumat verib.
Milli Müdafiə Naziri Yaşar Güler, F-16 tədarükü ilə bağlı heç bir problem görmədiyini bildirib. O, həmçinin F-35 layihəsinin Türkiyə üçün prioritet olduğunu vurğulayıb. Bu açıqlamalar, Türkiyənin müdafiə sahəsindəki planları və ABŞ ilə olan əlaqələrinin gələcəyi barədə mühüm mesajlar verir.

Вопросы сотрудничества Турции в оборонной сфере, особенно отношения с США, в последнее время находятся в центре внимания. Одной из основных тем обсуждения в этой области является поставка самолетов F-16 и F-35. Эти вопросы имеют большое значение для национальной безопасности и обороноспособности Турции.
Redaksiya сообщает со ссылкой на Defenceturk, что министр национальной обороны Яшар Гюлер на встрече с представителями Анкары затронул важные вопросы оборонных отношений между Турцией и США. На встрече обсуждались такие критические темы, как санкции CAATSA, поставки самолетов F-16 Viper и F-35. Министр Гюлер проинформировал о проделанной работе по реализации процессов.
Министр национальной обороны Яшар Гюлер заявил, что не видит никаких проблем с поставками F-16. Он также подчеркнул, что проект F-35 является приоритетом для Турции. Эти заявления дают важные сигналы о планах Турции в оборонной сфере и будущем ее отношений с США.