Diplomatik mənbələrdən əldə edilən məlumata görə, Türkiyənin xarici işlər naziri Hakan Fidan və prezidentin sözçüsü İbrahim Kalın, Qətərin Doha şəhərində Həmas Şura Məclisinin sədri Dərviş və Həmas Siyasi Büro üzvləri ilə görüşüb. Bu görüş, bölgədəki son hadisələrin müzakirəsi üçün mühüm bir platforma olub.
Redaksiya məlumat verir ki, görüşdə Qəzzada əldə edilən atəşkəsin sahəyə təsirləri müzakirə edilib. Tərəflər, atəşkəsin davamlılığı və bölgədəki vəziyyətin sabitləşdirilməsi üçün atılacaq addımları müzakirə ediblər. Görüşdə, həmçinin, humanitar yardımın Qəzzaya çatdırılması və bölgədəki insanların rifahının yaxşılaşdırılması məsələləri də gündəmə gətirilib.
Görüşün detalları barədə daha ətraflı məlumat verilməyib, lakin diplomatik mənbələr tərəflərin konstruktiv bir müzakirə apardıqlarını bildiriblər. Bu görüş, Türkiyənin bölgədəki sülh və sabitliyin təmin olunması istiqamətindəki səylərinin bir hissəsi kimi dəyərləndirilir. Tərəflər, gələcəkdə də bu cür görüşlərin davam etdirilməsi barədə razılığa gəliblər.

Turkey held a meeting with Hamas representatives in Qatar
According to information obtained from diplomatic sources, Turkish Foreign Minister Hakan Fidan and Presidential Spokesperson İbrahim Kalın met with Darwish, Chairman of the Hamas Shura Council, and members of the Hamas Political Bureau in Doha, Qatar. This meeting served as an important platform for discussing recent developments in the region.
Redaksiya reports that the impact of the ceasefire achieved in Gaza on the ground was discussed during the meeting. The parties discussed steps to be taken for the sustainability of the ceasefire and the stabilization of the situation in the region. Issues such as the delivery of humanitarian aid to Gaza and the improvement of the well-being of people in the region were also brought up during the meeting.
Further details about the meeting were not provided, but diplomatic sources indicated that the parties held a constructive discussion. This meeting is regarded as part of Turkey's efforts to ensure peace and stability in the region. The parties agreed to continue such meetings in the future.