Türk Dövlətləri Təşkilatının (TDT) Xarici İşlər Nazirlərinin qeyri-rəsmi iclası Antalyada keçirilmişdir. İclasa Türkiyənin Xarici İşlər naziri Hakan Fidan ev sahibliyi edib.
Redaksiya məlumat verir ki, toplantıda Azərbaycanın Xarici İşlər naziri Ceyhun Bayramovun iştirakı müşahidə edilib. Onun, iclas zamanı Hakan Fidanla birlikdə mərkəzi yerdə əyləşməsi diqqətlərdən yayınmayıb.
Bu qeyri-rəsmi görüş Türk dövlətləri arasında əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi və regional məsələlərin müzakirəsi üçün mühüm platforma rolunu oynamışdır. Nazirlər müxtəlif beynəlxalq və regional mövzular ətrafında fikir mübadiləsi aparmışlar.

В Анталье состоялось неформальное заседание министров иностранных дел Организации тюркских государств (ОТГ). Заседание принимал министр иностранных дел Турции Хакан Фидан.
Редакция сообщает, что на встрече было замечено участие министра иностранных дел Азербайджана Джейхуна Байрамова. Его расположение в центре вместе с Хаканом Фиданом во время заседания не осталось незамеченным.
Эта неформальная встреча послужила важной платформой для дальнейшего расширения сотрудничества между тюркскими государствами и обсуждения региональных вопросов. Министры обменялись мнениями по различным международным и региональным темам.