Tural Abasquliyev federasiya rəhbəri seçildi
Dünya Alpaqut Federasiyası (World Alpagut Federation) tərəfindən Azərbaycanda Alpaqut idman növünü inkişaf etdirmək məqsədilə Tural Abasquliyevin Dünya Alpaqut Federasiyasının Azərbaycan Nümayəndəliyinin prezidenti vəzifəsinə seçilməsi təsdiq edilmişdir.
Qeyd edək ki, bu nümayəndəlik İctimai əsaslarla fəaliyyət göstərən Azərbaycan Alpaqut Federasiyasıdır.
Bu qərar, Azərbaycan Alpaqut Federasiyasının İdarə Heyətinin üzvlərinin müvafiq tələbləri əsasında irəli sürülmüşdür. Tural Abasquliyev, Alpaqut idmanının inkişafı və yayılması istiqamətindəki fəaliyyətləri ilə tanınmışdır və onun rəhbərliyi altında Azərbaycan Nümayəndəliyinin daha da güclənməsi ölkədaxili və beynəlxalq platformada uğurlu iştirak etməsi gözlənilir.
DAF, Tural Abasquliyevin liderliyi altında Alpaqutun dəyərlərini və prinsiplərini ölkəmizdə daha geniş auditoriyaya çatdırmağı hədəfləyir. Tural Abasquliyev, Alpaqutun tanınması və inkişaf etdirilməsi üçün müvafiq strategiyalar hazırlamağa və icra etməyi planlaşdırır.

The World Alpagut Federation has confirmed the election of Tural Abasquliyev as the President of the Azerbaijani Representation of the World Alpagut Federation, with the aim of developing the Alpagut sport in Azerbaijan.
It should be noted that this representation is the Azerbaijan Alpagut Federation, operating on a public basis.
This decision was put forward based on the relevant demands of the members of the Board of Directors of the Azerbaijan Alpagut Federation. Tural Abasquliyev is known for his activities in the development and popularization of the Alpagut sport, and under his leadership, the Azerbaijani Representation is expected to further strengthen and successfully participate on both domestic and international platforms.
WAF, under the leadership of Tural Abasquliyev, aims to convey the values and principles of Alpagut to a wider audience in our country. Tural Abasquliyev plans to develop and implement appropriate strategies for the recognition and development of Alpagut.