ABŞ Prezidenti Donald Trump və FIFA prezidenti Gianni Infantino Vaşinqtonda keçiriləcək 2026-cı il Dünya Kuboku püşkü mərasimi öncəsi bir araya gəliblər. Hər iki lider püşkün, yalnız idman tədbiri kimi deyil, həm də ölkələrarası əməkdaşlıq və yaxın münasibətlərin göstəricisi olduğunu vurğulayıb. Onlar bu görüşdə, futbol və siyasət sahəsindəki əlaqələrin gücləndirilməsinin vacibliyini ön plana çıxarıblar.
Redaksiya xəbər verir ki, görüş idman və diplomatiya dairələrində geniş müzakirələrə səbəb olub. Bəzi ekspertlər Trump-Infantino tandeminin təsirinin yalnız rəsmi münasibətlərlə məhdud qalmayacağını, həm də qlobal idman siyasətinə və Dünya Kubokunun təşkilatçılığına təsir göstərə biləcəyini bildirirlər. Eyni zamanda bu əlaqə, ABŞ və FIFA arasındakı strateji və maliyyə maraqlarının da əhəmiyyətini artırır.
Mərasim zamanı püşkün 2026-cı il Dünya Kubokunun final mərhələsinə gedən yolu açacağı, iştirakçı ölkələrin qruplara bölünəcəyi və qarşılaşmaların ilkin mərhələlərinin müəyyənləşəcəyi gözlənilir. Trump və Infantino mərasimin həm rəsmi tərəfdaşlıq, həm də qlobal idmanda strateji addımlar baxımından əhəmiyyətli olduğunu bir daha qeyd ediblər. Bu görüş, Dünya Kubokunun uğurla keçirilməsi və beynəlxalq idman əlaqələrinin gücləndirilməsi baxımından vacib mərhələ hesab olunur.

U.S. President Donald Trump and FIFA President Gianni Infantino have met in Washington ahead of the draw ceremony for the 2026 World Cup. Both leaders emphasized that the draw is not only a sporting event but also an indicator of inter-country cooperation and close relations. They highlighted the importance of strengthening ties in the fields of football and politics during this meeting.
The news from the editorial office reports that the meeting has sparked widespread discussions in sports and diplomatic circles. Some experts state that the influence of the Trump-Infantino tandem will not be limited to official relations, but could also impact global sports politics and the organization of the World Cup. At the same time, this connection increases the significance of the strategic and financial interests between the U.S. and FIFA.
During the ceremony, it is expected that the draw will pave the way for the final stage of the 2026 World Cup, with participating countries being divided into groups and initial match stages being determined. Trump and Infantino reiterated the importance of the ceremony in terms of both official partnership and strategic steps in global sports. This meeting is considered an important stage for the successful hosting of the World Cup and the strengthening of international sports relations.