Trump Knesset çıxışında etirazla üzləşdi
ABŞ Prezidenti Donald Tramp İsrail parlamentində — Knessetdə çıxış edərkən israilli deputatlar Ayman Ode və Ofer Kassif tərəfindən etirazla qarşılanıb. Deputatlar Trampın Qəzza ilə bağlı fikirlərinə qarşı şüarlar səsləndiriblər.
Redaksiya xəbər verir ki, təhlükəsizlik əməkdaşları müdaxilə edərək hər iki deputatı zal­dan çıxarıb. Hadisə zalda qısa gərginliyə səbəb olub və çıxış bir neçə dəqiqəlik dayandırılıb.
Tramp çıxışına fasilədən sonra davam edib və Qəzza sülh planının İsrail üçün “tarixi dönüş nöqtəsi” olduğunu bildirib.

Президент США Дональд Трамп столкнулся с протестом со стороны израильских депутатов Аймана Оде и Офера Кассифа во время своего выступления в израильском парламенте — Кнессете. Депутаты скандировали лозунги против заявлений Трампа по Газе.
Редакция сообщает, что сотрудники службы безопасности вмешались и вывели обоих депутатов из зала. Инцидент вызвал кратковременное напряжение в зале, и выступление было приостановлено на несколько минут.
Трамп продолжил свое выступление после перерыва и заявил, что мирный план по Газе является «историческим поворотным моментом» для Израиля.