Trump Knesset çıxışında etirazla üzləşdi
ABŞ Prezidenti Donald Tramp İsrail parlamentində — Knessetdə çıxış edərkən israilli deputatlar Ayman Ode və Ofer Kassif tərəfindən etirazla qarşılanıb. Deputatlar Trampın Qəzza ilə bağlı fikirlərinə qarşı şüarlar səsləndiriblər.
Redaksiya xəbər verir ki, təhlükəsizlik əməkdaşları müdaxilə edərək hər iki deputatı zal­dan çıxarıb. Hadisə zalda qısa gərginliyə səbəb olub və çıxış bir neçə dəqiqəlik dayandırılıb.
Tramp çıxışına fasilədən sonra davam edib və Qəzza sülh planının İsrail üçün “tarixi dönüş nöqtəsi” olduğunu bildirib.

US President Donald Trump was met with protest by Israeli lawmakers Ayman Odeh and Ofer Kassif while speaking in the Israeli parliament — the Knesset. The lawmakers chanted slogans against Trump's views on Gaza.
The editorial office reports that security personnel intervened and removed both lawmakers from the hall. The incident caused brief tension in the hall, and the speech was paused for several minutes.
Trump continued his speech after the break and stated that the Gaza peace plan was a “historic turning point” for Israel.