Trampın Nobel mükafatı ilə bağlı açıqlaması diqqət çəkdi
Mətbuat nümayəndəsinin sualına cavab verən ABŞ prezidenti Donald Tramp ona aid olmayan Nobel mükafatı ilə bağlı açıqlama verib və məsələyə şəxsi münasibətini ifadə edib. Jurnalistin “Niyə başqasının Nobel mükafatını qəbul etdiniz?” sualına Trampın cavabı ictimai müzakirələrə səbəb olub.
Redaksiya xəbər verir ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp bu suala cavabında mükafatın ona Venesuelalı siyasətçi Maria Korina Maçado tərəfindən təklif edildiyini bildirib. O, bu addımı nəzakətli jest kimi qiymətləndirərək, həmin təklifi müsbət qarşıladığını vurğulayıb.
Donald Tramp açıqlamasında Maria Korina Maçado haqqında müsbət fikirlər səsləndirib və onu “çox yaxşı bir qadın” kimi xarakterizə edib. O, tərəflər arasında gələcəkdə yenidən əlaqə saxlanılacağını da qeyd edib.
Sözügedən açıqlama beynəlxalq mediada diqqətlə izlənilir və Nobel mükafatı ətrafında etik və siyasi müzakirələrin yenidən gündəmə gəlməsinə səbəb olub.

Отвечая на вопрос представителя прессы, президент США Дональд Трамп сделал заявление относительно Нобелевской премии, которая ему не принадлежала, и выразил свое личное отношение к этому вопросу. Ответ Трампа на вопрос журналиста «Почему вы приняли Нобелевскую премию другого человека?» вызвал общественные дискуссии.
Как сообщает редакция, президент США Дональд Трамп в своем ответе на этот вопрос заявил, что премия была предложена ему венесуэльским политиком Марией Кориной Мачадо. Он оценил этот шаг как вежливый жест и подчеркнул, что положительно воспринял это предложение.
В своем заявлении Дональд Трамп высказал положительные мнения о Марии Корине Мачадо, охарактеризовав ее как «очень хорошую женщину». Он также отметил, что стороны возобновят связь в будущем.
Данное заявление внимательно отслеживается в международных СМИ и вновь вызвало к жизни этические и политические дискуссии вокруг Нобелевской премии.