Trampın adı Epşteyn işi üzrə sənədlərdə yer alıb
ABŞ-da aparılan araşdırmalarda prezident Donald Trampın adı cinsi istismar ittihamları ilə bağlı sənədlərdə keçib.
Redaksiya xəbər verir ki, “Wall Street Journal”ın yaydığı məlumata görə, ABŞ Ədliyyə Nazirliyi bu ilin may ayında prezident Trampa onun adının Ceffri Epşteyn işi ilə bağlı sənədlərdə qeyd edildiyini rəsmi şəkildə bildirib.
Həmin sənədlərin konkret hansı ifadələri və ya detalları ehtiva etdiyi açıqlanmasa da, mənbələr bu məlumatın Trampa rəsmi qaydada təqdim edildiyini təsdiqləyir.
Qeyd edək ki, maliyyəçi Ceffri Epşteyn azyaşlıların cinsi istismarı və insan alveri ittihamları ilə 2019-cu ildə həbs edilmişdi. Bu iş üzrə bir sıra nüfuzlu şəxslərin adları müxtəlif sənədlərdə hallanmışdı. Trampın da həmin sənədlərdə necə və hansı kontekstdə yer aldığı hələlik ictimaiyyətə açıqlanmayıb.

В расследованиях, проводимых в США, имя президента Дональда Трампа фигурировало в документах, связанных с обвинениями в сексуальном насилии.
Как сообщает редакция, по информации, распространенной "Wall Street Journal", Министерство юстиции США в мае этого года официально уведомило президента Трампа о том, что его имя упоминается в документах, связанных с делом Джеффри Эпштейна.
Хотя не раскрывается, какие именно формулировки или детали содержатся в этих документах, источники подтверждают, что эта информация была официально передана Трампу.
Следует отметить, что финансист Джеффри Эпштейн был арестован в 2019 году по обвинениям в сексуальной эксплуатации несовершеннолетних и торговле людьми. По этому делу имена ряда влиятельных лиц упоминались в различных документах. Как и в каком контексте имя Трампа фигурирует в этих документах, пока не раскрыто общественности.