Məlumatlı bir mənbə ABŞ prezidenti Donald Trampın İranın elektrik stansiyalarını və körpülərini hədəf almaqla bağlı son təhdidlərinə cavab olaraq İranın Tasnim agentliyinə açıqlama verib. Həmin mənbə bildirib ki, bir sıra uğursuzluqlar və geri çəkilmələrdən, həmçinin bu gün İsfahandakı tarixi məğlubiyyətdən sonra ABŞ prezidenti Donald Tramp təhdidedici tvitlərlə diqqəti bu heyrətamiz tarixi gündən yayındırmaq istəyir.
Redaksiya istinadla məlumat verir ki, mənbə qeyd edib ki, əgər ABŞ prezidenti Donald Tramp bu təhdidlərə əməl edərək öz dəlisovluğunu artırsa, o, yalnız öz məğlubiyyətini daha da dərinləşdirəcəkdir. O əlavə edib ki, bu halda ABŞ regiondakı bütün Amerika maraqlarını təhlükəyə atmaqla yanaşı, müharibənin nəticələri ABŞ ərazisinə də daşınacaqdır.
Məlumatlı mənbə vurğulayıb ki, bu, ABŞ-a raket zərbələri endirilməsi demək deyil; ABŞ prezidenti Donald Tramp müharibədən əvvəl də bu barədə yalan danışırdı və indi də yalan danışır. Lakin ABŞ prezidenti Donald Tramp ABŞ ərazisində ciddi qarışıqlıqların yaranacağına şahid olacaqdır. Mənbə onu da bildirib ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp müharibənin əvvəlində hesablamalarda böyük səhvə yol verdiyi kimi, müharibəni gərginləşdirmək üçün hesablamalarda da böyük səhvə yol verir və yalnız öz məğlubiyyətini daha da artıracaqdır. İran gərginliyi istənilən həddə qədər artırmağa hazırdır.

An informed source told Iran's Tasnim agency in response to US President Donald Trump's recent threats to target Iran's power plants and bridges. The same source stated that after a series of failures and retreats, as well as today's historic defeat in Isfahan, US President Donald Trump wants to divert attention from this amazing historic day with threatening tweets.
The editorial office reports, citing the source, that if US President Donald Trump acts on these threats and increases his recklessness, he will only deepen his defeat further. He added that in this case, in addition to the US endangering all American interests in the region, the consequences of the war will also be transferred to US territory.
The informed source emphasized that this does not mean missile strikes on the US; US President Donald Trump was lying about this before the war and is lying now. However, US President Donald Trump will witness serious unrest on US territory. The source also stated that just as US President Donald Trump made a big mistake in his calculations at the beginning of the war, he is also making a big mistake in his calculations to escalate the war and will only further increase his defeat. Iran is ready to escalate tensions to any extent.