Məlumatlı bir mənbə ABŞ prezidenti Donald Trampın İranın elektrik stansiyalarını və körpülərini hədəf almaqla bağlı son təhdidlərinə cavab olaraq İranın Tasnim agentliyinə açıqlama verib. Həmin mənbə bildirib ki, bir sıra uğursuzluqlar və geri çəkilmələrdən, həmçinin bu gün İsfahandakı tarixi məğlubiyyətdən sonra ABŞ prezidenti Donald Tramp təhdidedici tvitlərlə diqqəti bu heyrətamiz tarixi gündən yayındırmaq istəyir.
Redaksiya istinadla məlumat verir ki, mənbə qeyd edib ki, əgər ABŞ prezidenti Donald Tramp bu təhdidlərə əməl edərək öz dəlisovluğunu artırsa, o, yalnız öz məğlubiyyətini daha da dərinləşdirəcəkdir. O əlavə edib ki, bu halda ABŞ regiondakı bütün Amerika maraqlarını təhlükəyə atmaqla yanaşı, müharibənin nəticələri ABŞ ərazisinə də daşınacaqdır.
Məlumatlı mənbə vurğulayıb ki, bu, ABŞ-a raket zərbələri endirilməsi demək deyil; ABŞ prezidenti Donald Tramp müharibədən əvvəl də bu barədə yalan danışırdı və indi də yalan danışır. Lakin ABŞ prezidenti Donald Tramp ABŞ ərazisində ciddi qarışıqlıqların yaranacağına şahid olacaqdır. Mənbə onu da bildirib ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp müharibənin əvvəlində hesablamalarda böyük səhvə yol verdiyi kimi, müharibəni gərginləşdirmək üçün hesablamalarda da böyük səhvə yol verir və yalnız öz məğlubiyyətini daha da artıracaqdır. İran gərginliyi istənilən həddə qədər artırmağa hazırdır.

Шаги Трампа приносят последствия войны в США
Информированный источник в ответ на недавние угрозы президента США Дональда Трампа нанести удары по электростанциям и мостам Ирана сделал заявление агентству Tasnim. Этот источник сообщил, что после ряда неудач и отступлений, а также сегодняшнего исторического поражения в Исфахане, президент США Дональд Трамп хочет отвлечь внимание от этого удивительного исторического дня угрожающими твитами.
Редакция со ссылкой на источник сообщает, что источник отметил: если президент США Дональд Трамп, следуя этим угрозам, усилит свое безрассудство, он лишь еще больше углубит свое поражение. Он добавил, что в этом случае, помимо того, что США поставят под угрозу все американские интересы в регионе, последствия войны будут перенесены и на территорию США.
Информированный источник подчеркнул, что это не означает нанесения ракетных ударов по США; президент США Дональд Трамп лгал об этом до войны и лжет сейчас. Однако президент США Дональд Трамп станет свидетелем возникновения серьезных беспорядков на территории США. Источник также сообщил, что, как и в начале войны, президент США Дональд Трамп допустил большую ошибку в расчетах, так и сейчас он допускает большую ошибку в расчетах для эскалации войны и лишь еще больше увеличит свое поражение. Иран готов усилить напряженность до любого предела.