Tramp: “Xüsusi nümayəndəm Putinlə məhsuldar görüş keçirdi, müharibə bitməlidir”
ABŞ prezidenti Donald Tramp Rusiya prezidenti Vladimir Putinlə aparılan danışıqlar barədə açıqlama verib.
Redaksiya xəbər verir ki, Trampın sözlərinə görə, onun xüsusi nümayəndəsi Stiv Vitkoff Putinlə “çox məhsuldar görüş” keçirib və danışıqlarda “böyük irəliləyiş” əldə olunub.
Daha sonra bəzi Avropa müttəfiqlərimizi də məlumatlandırdım. Hamı razıdır ki, bu müharibə sona çatmalıdır və biz qarşıdakı günlər və həftələr ərzində bunun üçün çalışacağıq,” – deyə Tramp bildirib.
Prezidentin açıqlaması ABŞ-ın münaqişənin diplomatik yolla həllinə yönəlmiş təşəbbüslərini sürətləndirdiyinə işarə kimi qiymətləndirilir.

Президент США Дональд Трамп сделал заявление о проведенных переговорах с президентом России Владимиром Путиным.
Редакция сообщает, что, по словам Трампа, его специальный представитель Стив Уиткофф провел с Путиным «очень продуктивную встречу», и на переговорах был достигнут «большой прогресс».
«Затем я проинформировал некоторых наших европейских союзников. Все согласны, что эта война должна закончиться, и мы будем работать над этим в ближайшие дни и недели», – заявил Трамп.
Заявление президента расценивается как признак ускорения инициатив США, направленных на дипломатическое разрешение конфликта.