ABŞ Prezidenti Tramp yerli vaxtla bazar günü saat 18:00-dək (Bakı vaxtı ilə: 02:00 b.e.) Hamasla razılıq əldə edilməsinin vacib olduğunu bildirib və əks halda Hamas üçün misli görünməmiş cəhənnəm qapılarının açılacağını vurğulayıb. O, Yaxın Şərqin böyük dövlətlərinin, Amerika və İsrailin bu məqsədlə sülhə gəldiyini bildirərək, bunun Hamas üçün son şans olduğunu və razılaşmanın bütün Hamas döyüşçülərinin həyatını xilas edəcəyini qeyd edib.
Redaksiya xəbər verir ki, Tramp fələstinlilərə gələcəkdə ölüm zonasına çevrilməsi ehtimal olunan əraziləri dərhal tərk edib Qəzzadakı daha təhlükəsiz məntəqələrə köçməyi çağırıb.
Tramp həmçinin tərəflərin razılığa gəlməsinin insan tələfatını azaltmaq və girovların geri qaytarılmasına imkan verəcəyini vurğulayıb.

Президент США Трамп заявил о важности достижения соглашения с ХАМАС до 18:00 воскресенья по местному времени (02:00 по бакинскому времени) и подчеркнул, что в противном случае для ХАМАС откроются врата беспрецедентного ада. Он отметил, что крупные державы Ближнего Востока, Америка и Израиль пришли к миру с этой целью, назвав это последним шансом для ХАМАС и заявив, что соглашение спасет жизни всех боевиков ХАМАС.
Редакция сообщает, что Трамп призвал палестинцев немедленно покинуть территории, которые в будущем могут превратиться в зону смерти, и перебраться в более безопасные районы Газы.
Трамп также подчеркнул, что достижение соглашения сторонами позволит сократить человеческие жертвы и обеспечить возвращение заложников.