ABŞ Prezidenti Tramp yerli vaxtla bazar günü saat 18:00-dək (Bakı vaxtı ilə: 02:00 b.e.) Hamasla razılıq əldə edilməsinin vacib olduğunu bildirib və əks halda Hamas üçün misli görünməmiş cəhənnəm qapılarının açılacağını vurğulayıb. O, Yaxın Şərqin böyük dövlətlərinin, Amerika və İsrailin bu məqsədlə sülhə gəldiyini bildirərək, bunun Hamas üçün son şans olduğunu və razılaşmanın bütün Hamas döyüşçülərinin həyatını xilas edəcəyini qeyd edib.
Redaksiya xəbər verir ki, Tramp fələstinlilərə gələcəkdə ölüm zonasına çevrilməsi ehtimal olunan əraziləri dərhal tərk edib Qəzzadakı daha təhlükəsiz məntəqələrə köçməyi çağırıb.
Tramp həmçinin tərəflərin razılığa gəlməsinin insan tələfatını azaltmaq və girovların geri qaytarılmasına imkan verəcəyini vurğulayıb.

Trump warned: If there's no agreement, an unprecedented hell will open in Gaza
US President Trump stated that it is important to reach an agreement with Hamas by Sunday 6:00 PM local time (Baku time: 02:00 AM next day), and emphasized that otherwise, the gates of an unprecedented hell would open for Hamas. He stated that the major powers of the Middle East, America, and Israel have come together for this purpose, noting that this is the last chance for Hamas and that an agreement would save the lives of all Hamas fighters.
The editorial office reports that Trump called on Palestinians to immediately leave areas likely to become death zones in the future and move to safer locations in Gaza.
Trump also emphasized that the parties reaching an agreement would allow for reducing human casualties and the return of hostages.