Tramp Venesuela ilə münasibətlərin yaxşılaşdığını bildirib
ABŞ prezidenti Donald Tramp Venesuela ilə bağlı açıqlamasında bu ölkə ilə münasibətlərin hazırda müsbət istiqamətdə inkişaf etdiyini bildirib və məlumat sızması ilə bağlı məsul şəxsin müəyyən edilərək həbs olunduğunu vurğulayıb.
Redaksiya məlumat verir ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp Venesuela mövzusunda baş verən məlumat sızmasının aradan qaldırıldığını və sızmaya görə cavabdeh olan şəxsin hazırda həbsdə olduğunu deyib. O, bu məsələnin artıq nəzarət altına alındığını qeyd edib.
ABŞ prezidenti Donald Tramp eyni zamanda Venesuelanın prezident əvəzi Delsi Rodriges ilə uzun telefon danışığı apardığını açıqlayıb. Onun sözlərinə görə, tərəflər arasında dialoq konstruktiv keçib və hazırda Vaşinqton ilə Karakas arasında münasibətlər yaxşı səviyyədədir.
Tramp Delsi Rodrigesi müsbət qiymətləndirərək, Venesuela ilə qarşılıqlı anlaşmanın mövcud olduğunu və əlaqələrin gələcəkdə də davam etdiriləcəyini bildirib. Bu açıqlamalar ABŞ-Venesuela münasibətlərində yeni mərhələnin formalaşdığını göstərən siqnal kimi dəyərləndirilir.

U.S. President Donald Trump, in a statement regarding Venezuela, said that relations with the country are currently developing in a positive direction and emphasized that the person responsible for the information leak has been identified and arrested.
The editorial board reports that U.S. President Donald Trump stated that the information leak concerning Venezuela has been resolved and the individual responsible for the leak is currently in custody. He noted that the issue is now under control.
U.S. President Donald Trump also announced that he had a long phone conversation with Venezuela's acting president, Delcy Rodríguez. According to him, the dialogue between the parties was constructive, and relations between Washington and Caracas are currently at a good level.
Trump positively assessed Delcy Rodríguez, stating that there is mutual understanding with Venezuela and that relations will continue in the future. These statements are seen as a signal indicating the formation of a new phase in U.S.-Venezuela relations.