Tramp Venesuela ilə münasibətlərin yaxşılaşdığını bildirib
ABŞ prezidenti Donald Tramp Venesuela ilə bağlı açıqlamasında bu ölkə ilə münasibətlərin hazırda müsbət istiqamətdə inkişaf etdiyini bildirib və məlumat sızması ilə bağlı məsul şəxsin müəyyən edilərək həbs olunduğunu vurğulayıb.
Redaksiya məlumat verir ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp Venesuela mövzusunda baş verən məlumat sızmasının aradan qaldırıldığını və sızmaya görə cavabdeh olan şəxsin hazırda həbsdə olduğunu deyib. O, bu məsələnin artıq nəzarət altına alındığını qeyd edib.
ABŞ prezidenti Donald Tramp eyni zamanda Venesuelanın prezident əvəzi Delsi Rodriges ilə uzun telefon danışığı apardığını açıqlayıb. Onun sözlərinə görə, tərəflər arasında dialoq konstruktiv keçib və hazırda Vaşinqton ilə Karakas arasında münasibətlər yaxşı səviyyədədir.
Tramp Delsi Rodrigesi müsbət qiymətləndirərək, Venesuela ilə qarşılıqlı anlaşmanın mövcud olduğunu və əlaqələrin gələcəkdə də davam etdiriləcəyini bildirib. Bu açıqlamalar ABŞ-Venesuela münasibətlərində yeni mərhələnin formalaşdığını göstərən siqnal kimi dəyərləndirilir.

Президент США Дональд Трамп заявил, что отношения с Венесуэлой в настоящее время развиваются в положительном направлении, и подчеркнул, что лицо, ответственное за утечку информации, было установлено и арестовано.
Редакция сообщает, что президент США Дональд Трамп заявил, что утечка информации по венесуэльскому вопросу устранена, и лицо, ответственное за утечку, в настоящее время находится под арестом. Он отметил, что этот вопрос уже взят под контроль.
Президент США Дональд Трамп также сообщил, что провел долгий телефонный разговор с исполняющей обязанности президента Венесуэлы Делси Родригес. По его словам, диалог между сторонами прошел конструктивно, и в настоящее время отношения между Вашингтоном и Каракасом находятся на хорошем уровне.
Трамп положительно оценил Делси Родригес, заявив о наличии взаимопонимания с Венесуэлой и о том, что отношения будут продолжаться и в будущем. Эти заявления рассматриваются как сигнал о формировании нового этапа в американо-венесуэльских отношениях.