Tramp Ukrayna ilə Rusiya arasında torpaq mübadiləsini istisna etmir
Jurnalist: “Zelenski daha çox torpaq vermək məcburiyyətində qalacaqmı, cənab Prezident?” — Tramp: “Bir qismini geri alacağıq, bir qismini dəyişəcəyik. Hər iki tərəfin xeyrinə olacaq şəkildə torpaq mübadiləsi aparılacaq.”
Redaksiya xəbər verir ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp, Ukrayna prezidenti Vladimir Zelenskinin hər hansı sənədi imzalamazdan əvvəl ehtiyacı olan hər şeyi almağa çalışdığını bildirib.
Trampın sözləri, Ukrayna ilə Rusiya arasında mümkün sülh razılaşmasında ərazi dəyişikliklərinin nəzərdən keçirilə biləcəyinə işarə kimi qiymətləndirilir.

Journalist: “Will Zelensky have to give up more land, Mr. President?” — Trump: “We will take some back, we will exchange some. A land exchange will be carried out in a way that benefits both sides.”
The editorial office reports that US President Donald Trump stated that Ukraine's President Volodymyr Zelensky is trying to get everything he needs before signing any document.
Trump's words are regarded as a sign that territorial changes could be considered in a possible peace agreement between Ukraine and Russia.