Tramp Ukrayna ilə Rusiya arasında torpaq mübadiləsini istisna etmir
Jurnalist: “Zelenski daha çox torpaq vermək məcburiyyətində qalacaqmı, cənab Prezident?” — Tramp: “Bir qismini geri alacağıq, bir qismini dəyişəcəyik. Hər iki tərəfin xeyrinə olacaq şəkildə torpaq mübadiləsi aparılacaq.”
Redaksiya xəbər verir ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp, Ukrayna prezidenti Vladimir Zelenskinin hər hansı sənədi imzalamazdan əvvəl ehtiyacı olan hər şeyi almağa çalışdığını bildirib.
Trampın sözləri, Ukrayna ilə Rusiya arasında mümkün sülh razılaşmasında ərazi dəyişikliklərinin nəzərdən keçirilə biləcəyinə işarə kimi qiymətləndirilir.

Трамп не исключает обмена территориями между Украиной и Россией
Журналист: “Будет ли Зеленский вынужден отдать больше территорий, господин Президент?” — Трамп: “Мы вернем часть, часть обменяем. Обмен территориями будет осуществлен к выгоде обеих сторон.”
Редакция сообщает, что президент США Дональд Трамп заявил, что президент Украины Владимир Зеленский пытается получить все, что ему нужно, прежде чем подписать какой-либо документ.
Слова Трампа оцениваются как намек на то, что территориальные изменения могут быть рассмотрены в возможном мирном соглашении между Украиной и Россией.