ABŞ Prezidenti Donald Tramp Qəzza ilə bağlı danışıqların müsbət istiqamətdə davam etdiyini bildirib. O, İsrailin artıq böyük bir nailiyyət əldə etdiyini və əlavə güzəştlərə ehtiyac olmadığını vurğulayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Trampın sözlərinə görə, Qəzza planı Yaxın Şərqə uzunmüddətli sülh gətirəcək. Prezident qeyd edib ki, girovların azad edilməsi prosesi yaxın günlərdə başa çatacaq və danışıqların nəticələri iki gün ərzində aydınlaşacaq.
Tramp həmçinin bildirib ki, ABŞ bütün tərəflərlə aktiv şəkildə işləyir və məqsəd bölgədə sabitlik və təhlükəsizliyin bərqərar olunmasıdır.

Президент США Дональд Трамп заявил, что переговоры по Газе продолжаются в позитивном направлении. Он подчеркнул, что Израиль уже добился большого успеха и в дополнительных уступках нет необходимости.
Редакция сообщает, что, по словам Трампа, план по Газе принесет долгосрочный мир на Ближний Восток. Президент отметил, что процесс освобождения заложников завершится в ближайшие дни, а результаты переговоров станут ясны в течение двух дней.
Трамп также заявил, что США активно работают со всеми сторонами, и цель состоит в установлении стабильности и безопасности в регионе.