ABŞ Prezidenti Donald Trampın nəvəsi ilə qolf oynayarkən çəkilən videosu sosial şəbəkələrdə 400 mindən çox baxış toplayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, nəvəsinin “Ağ Evdə işlər necə gedir?” sualına Tramp “Hər şey əladır, yeddi müharibəni bitirdim” cavabını verib. O, həmçinin Vladimir Putin və Volodimir Zelenski arasında sülhün əldə olunacağına ümid etdiyini bildirib.
Tramp əlavə edib ki, “digər məsələlər də çox yaxşı gedir” və ABŞ iqtisadiyyatının “çox güclü vəziyyətdə” olduğunu deyib. Nəvəsi isə qısa cavabla “bəli, bəli” deyə reaksiya verib.
Qolf sahəsinin digər hissəsinə qolf-karla keçərkən Trampla qarşılaşan bir sürücü onu salamlayıb, Tramp isə ona “vergiləri azaldacağına” söz verib.

Трамп обсудил внешнюю политику и экономическую ситуацию с внуком во время игры в гольф
Видео, на котором президент США Дональд Трамп играет в гольф со своим внуком, набрало более 400 тысяч просмотров в социальных сетях.
Редакция сообщает, что на вопрос внука: «Как дела в Белом доме?» Трамп ответил: «Все отлично, я закончил семь войн». Он также выразил надежду на достижение мира между Владимиром Путиным и Владимиром Зеленским.
Трамп добавил, что «другие дела тоже идут очень хорошо» и сказал, что экономика США находится «в очень сильном состоянии». Внук отреагировал коротким ответом: «да, да».
Когда Трамп переезжал на гольф-каре в другую часть поля для гольфа, водитель, встретивший его, поприветствовал его, а Трамп пообещал ему «снизить налоги».