ABŞ Prezidenti Donald Trampın nəvəsi ilə qolf oynayarkən çəkilən videosu sosial şəbəkələrdə 400 mindən çox baxış toplayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, nəvəsinin “Ağ Evdə işlər necə gedir?” sualına Tramp “Hər şey əladır, yeddi müharibəni bitirdim” cavabını verib. O, həmçinin Vladimir Putin və Volodimir Zelenski arasında sülhün əldə olunacağına ümid etdiyini bildirib.
Tramp əlavə edib ki, “digər məsələlər də çox yaxşı gedir” və ABŞ iqtisadiyyatının “çox güclü vəziyyətdə” olduğunu deyib. Nəvəsi isə qısa cavabla “bəli, bəli” deyə reaksiya verib.
Qolf sahəsinin digər hissəsinə qolf-karla keçərkən Trampla qarşılaşan bir sürücü onu salamlayıb, Tramp isə ona “vergiləri azaldacağına” söz verib.

Trump discussed foreign policy and the economic situation during golf with his grandson
A video of US President Donald Trump playing golf with his grandson has garnered over 400,000 views on social media.
The editorial office reports that in response to his grandson's question, “How are things going at the White House?” Trump replied, “Everything is great, I ended seven wars.” He also expressed hope that peace would be achieved between Vladimir Putin and Volodymyr Zelenskyy.
Trump added that “other matters are also going very well” and said the US economy was “in a very strong state.” His grandson, meanwhile, reacted with a short “yes, yes.”
While moving to another part of the golf course in a golf cart, a driver who encountered Trump greeted him, and Trump, in turn, promised him “to reduce taxes.”