ABŞ Prezidenti Donald Tramp İsrail parlamentində – Knessetdə çıxışı zamanı İsrail Prezidenti İsxaq Hersoqa müraciət edərək Baş nazir Benyamin Netanyahunun barəsindəki korrupsiya işi üzrə əhv qərarı çıxarmağı təklif edib.
Redaksiya xəbər verir ki, Tramp “Cənab Hersoq, nə üçün Netanyahunu əhv etmirsiniz? Onu bağışlayın” deyib. ABŞ Prezidentinin bu sözləri zalda qısa təəccüblə qarşılanıb.
Tramp çıxışının davamında Netanyahunun Qəzza sülh razılaşmasında “tarixi liderlik” göstərdiyini vurğulayıb və onun “İsrail üçün böyük işlər gördüyünü” bildirib.

Trump asked President to pardon Netanyahu in Knesset
US President Donald Trump, during his speech in the Israeli parliament – the Knesset, addressed Israeli President Isaac Herzog and suggested issuing a pardon for Prime Minister Benjamin Netanyahu regarding his corruption case.
The newsroom reports that Trump said, “Mr. Herzog, why don’t you pardon Netanyahu? Forgive him.” These words from the US President were met with brief surprise in the hall.
Continuing his speech, Trump emphasized that Netanyahu showed “historic leadership” in the Gaza peace agreement and stated that he “did great things for Israel.”