ABŞ prezidenti Donald Tramp "dünyanın ən pis və ən qeyri-dəqiq redaksiya heyətlərindən biri" olaraq xarakterizə etdiyi The Wall Street Journal-ın onun "İranda vaxtından əvvəl qələbə elan etdiyini" bildirdiyini qeyd edib. ABŞ prezidenti Donald Tramp bu iddianın əsassız olduğunu vurğulayaraq, bunun həqiqətən bir qələbə olduğunu və heç bir "vaxtından əvvəl" xarakter daşımadığını bildirib.
Redaksiya məlumat verir ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp öz fəaliyyətləri nəticəsində İranın heç vaxt nüvə silahına malik olmayacağına əminliyini ifadə edib. O, həmçinin İranın yardımı ilə olub-olmamasından asılı olmayaraq, neftin çox tezliklə axmağa başlayacağını proqnozlaşdırıb və bunun ona heç bir fərq etmədiyini əlavə edib.
ABŞ prezidenti Donald Tramp The Wall Street Journal-ı adətən olduğu kimi, sözlərini geri götürmək məcburiyyətində qalacağını iddia edərək tənqid edib. O, nəşri tənqid etməkdə sürətli, lakin səhvlərini etiraf etməkdə ləng olmaqda günahlandırıb ki, bu da onun fikrincə əksər hallarda belə olur.

US President Donald Trump noted that The Wall Street Journal, which he characterized as "one of the worst and most inaccurate editorial boards in the world," reported that he had "prematurely declared victory in Iran." US President Donald Trump emphasized that this claim was unfounded, stating that it was indeed a victory and did not carry any "premature" character.
The publication reports that US President Donald Trump expressed his certainty that, as a result of his actions, Iran would never possess nuclear weapons. He also predicted that oil would start flowing very soon, regardless of whether it was with Iran's help or not, adding that it made no difference to him.
US President Donald Trump criticized The Wall Street Journal, claiming it would be forced to retract its words, as it usually is. He accused the publication of being quick to criticize but slow to admit its mistakes, which, in his opinion, is often the case.