ABŞ prezidenti Donald Tramp "dünyanın ən pis və ən qeyri-dəqiq redaksiya heyətlərindən biri" olaraq xarakterizə etdiyi The Wall Street Journal-ın onun "İranda vaxtından əvvəl qələbə elan etdiyini" bildirdiyini qeyd edib. ABŞ prezidenti Donald Tramp bu iddianın əsassız olduğunu vurğulayaraq, bunun həqiqətən bir qələbə olduğunu və heç bir "vaxtından əvvəl" xarakter daşımadığını bildirib.
Redaksiya məlumat verir ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp öz fəaliyyətləri nəticəsində İranın heç vaxt nüvə silahına malik olmayacağına əminliyini ifadə edib. O, həmçinin İranın yardımı ilə olub-olmamasından asılı olmayaraq, neftin çox tezliklə axmağa başlayacağını proqnozlaşdırıb və bunun ona heç bir fərq etmədiyini əlavə edib.
ABŞ prezidenti Donald Tramp The Wall Street Journal-ı adətən olduğu kimi, sözlərini geri götürmək məcburiyyətində qalacağını iddia edərək tənqid edib. O, nəşri tənqid etməkdə sürətli, lakin səhvlərini etiraf etməkdə ləng olmaqda günahlandırıb ki, bu da onun fikrincə əksər hallarda belə olur.

Трамп оскорбил Wall Street Journal из-за Ирана
Президент США Дональд Трамп отметил, что The Wall Street Journal, которую он охарактеризовал как "одну из худших и самых неточных редакций в мире", сообщила, что он "преждевременно объявил о победе в Иране". Президент США Дональд Трамп подчеркнул, что это утверждение безосновательно, заявив, что это действительно победа и она не носит "преждевременного" характера.
Редакция сообщает, что президент США Дональд Трамп выразил уверенность в том, что в результате его действий Иран никогда не будет обладать ядерным оружием. Он также предсказал, что нефть очень скоро начнет течь, независимо от того, будет ли это с помощью Ирана или нет, добавив, что для него это не имеет никакого значения.
Президент США Дональд Трамп раскритиковал The Wall Street Journal, заявив, что изданию, как обычно, придется взять свои слова обратно. Он обвинил издание в том, что оно быстро критикует, но медленно признает свои ошибки, что, по его мнению, происходит в большинстве случаев.