Tramp indi də Kovboy geyimində sərt mesaj verdi
ABŞ Prezidenti Donald Tramp sosial şəbəkə Truth Social-da paylaşım edərək sərt açıqlamalar verib. O, “Səhərlər deportasiyaların qoxusunu sevirəm” sözləri ilə miqrasiya siyasətinə münasibətini ifadə edib.
Redaksiya xəbər verir ki, Tramp mesajında həmçinin Çikaqonu hədəfə alaraq, şəhərin “niyə Savaş Nazirliyi adlandırıldığını” tezliklə anlayacağını bildirib. Trampın paylaşdığı şəkildə "ChipocalypseNow" (Çipokaliptikalaşdır) şüarı qeyd edilib.
Prezidentin bu qeydləri ABŞ-da miqrasiya və daxili təhlükəsizlik mövzularında gərgin müzakirələri bir daha gündəmə gətirib.

Trump Delivers Harsh Message, This Time in Cowboy Attire
US President Donald Trump made harsh statements in a post on the social network Truth Social. He expressed his stance on migration policy with the words, “I love the smell of deportations in the morning.”
The editorial office reports that in his message, Trump also targeted Chicago, stating that the city would soon understand “why it is called the Ministry of War.” In the image shared by Trump, the slogan "ChipocalypseNow" was noted.
The President's remarks have once again brought intense discussions on migration and internal security issues in the US to the forefront.