Tramp indi də Kovboy geyimində sərt mesaj verdi
ABŞ Prezidenti Donald Tramp sosial şəbəkə Truth Social-da paylaşım edərək sərt açıqlamalar verib. O, “Səhərlər deportasiyaların qoxusunu sevirəm” sözləri ilə miqrasiya siyasətinə münasibətini ifadə edib.
Redaksiya xəbər verir ki, Tramp mesajında həmçinin Çikaqonu hədəfə alaraq, şəhərin “niyə Savaş Nazirliyi adlandırıldığını” tezliklə anlayacağını bildirib. Trampın paylaşdığı şəkildə "ChipocalypseNow" (Çipokaliptikalaşdır) şüarı qeyd edilib.
Prezidentin bu qeydləri ABŞ-da miqrasiya və daxili təhlükəsizlik mövzularında gərgin müzakirələri bir daha gündəmə gətirib.

Президент США Дональд Трамп сделал жесткие заявления, опубликовав пост в социальной сети Truth Social. Он выразил свое отношение к миграционной политике словами: «Я люблю запах депортаций по утрам».
Редакция сообщает, что в своем сообщении Трамп также нацелился на Чикаго, заявив, что город скоро поймет, «почему его называют Министерством войны». На фотографии, опубликованной Трампом, был лозунг "ChipocalypseNow".
Эти заявления президента вновь подняли острые дискуссии по вопросам миграции и внутренней безопасности в США.