Tramp: “Epşteyn sənədləri Demokratların saxta uydurmasıdır”
ABŞ prezidenti Donald Tramp Ceffri Epşteynlə bağlı yayılan sənədləri “əsassız və saxta Demokrat uydurması” adlandırıb. O, bu sənədlərin administrasiyasını hədəf almaq məqsədi daşıdığını bildirib.
Redaksiya xəbər verir ki, Tramp sosial şəbəkədə etdiyi paylaşımda Epşteyn məsələsinin illərdir davam etdiyini vurğulayıb: “Eyni şey illərlə yenə təkrarlanır, Epşteyn, Epşteyn, Epşteyn. Öz şəxsi maraqları naminə administrasiyamı hədəf alan insanlar var. Ceffri Epşteyn sanki heç vaxt ölmür.”
Tramp sənədlərin arxasında sabiq prezident Barak Obamanın, Hillari Klintonun, Ceyms Kominin, Con Brennanın və Co Bayden administrasiyasının olduğunu iddia edib: “Bu sənədləri məhz həmin cinayətkar dairələr hazırlayıb və mənə qarşı istifadə ediblər. Bu, Hillari Klinton və Kristofer Stil saxtakarlığı ilə eyni ssenaridir.”
Prezident həmçinin “dost” adlandırdığı şəxsləri də tənqid edib və onların bu oyuna alət olduqlarını deyib.

Президент США Дональд Трамп назвал документы, опубликованные в связи с Джеффри Эпштейном, «безосновательной и фальшивой выдумкой демократов». Он заявил, что эти документы направлены на дискредитацию его администрации.
Редакция сообщает, что Трамп в своем посте в социальной сети подчеркнул, что вопрос Эпштейна длится годами: «Одно и то же повторяется годами: Эпштейн, Эпштейн, Эпштейн. Есть люди, которые преследуют мою администрацию в своих личных интересах. Джеффри Эпштейн как будто никогда не умирает».
Трамп заявил, что за документами стоят бывший президент Барак Обама, Хиллари Клинтон, Джеймс Коми, Джон Бреннан и администрация Джо Байдена: «Именно эти преступные круги подготовили эти документы и использовали их против меня. Это тот же сценарий, что и фальсификация Хиллари Клинтон и Кристофера Стила».
Президент также раскритиковал людей, которых он назвал «друзьями», и заявил, что они стали инструментом в этой игре.