Son vaxtlar siyasi arenada gərginlik artmaqda davam edir, bəzi siyasətçilərin çıxışları və sosial media paylaşımları geniş müzakirələrə səbəb olur. Bu cür hadisələr ölkə daxilindəki siyasi mühitə təsir edərək, müxtəlif tərəflər arasında fikir ayrılıqlarını daha da dərinləşdirir.
Redaksiya məlumat verir ki, keçmiş prezident Donald Tramp altı Demokrat qanunvericini "xain" adlandırıb və onların həbs olunmasını tələb edib. Bu addım, siyasətçilərin hərbi və kəşfiyyat icmasının üzvlərini qanunsuz əmrlərə tabe olmamağa çağıran bir video yayımlamasından sonra atılıb. Tramp, "Bu, həqiqətən də pisdir və ölkəmiz üçün təhlükəlidir," deyə "Truth Social" platformasında yazdığı bir paylaşımda bildirib. O, daha sonra "Xainlərdən gələn xain davranış!!!" və "Onları həbs edin??" kimi ifadələr işlədib.
Tramp, Demokratları qınayan bir neçə paylaşımı da yenidən paylaşıb, o cümlədən bir istifadəçinin qanunvericilərin asılmasını tələb etdiyi bir paylaşım da daxil olmaqla. Prezidentin bu qəzəbli paylaşımları, Miçiqan ştatından senator Elissa Slotkin, Arizona ştatından senator Mark Kelly, Kolorado ştatından nümayəndə Jason Crow, Pensilvaniya ştatından nümayəndə Chrissy Houlahan, Nyu-Hempşir ştatından nümayəndə Maggie Goodlander və Pensilvaniya ştatından nümayəndə Chris Deluzio-nun çərşənbə axşamı yayımladığı bir videodan sonra baş verib. Videoda, altı Demokrat qanunverici, hərbi və kəşfiyyat icmasının üzvlərinə birbaşa müraciət ediblər. Bu qanunvericilərin hamısı, seçilməzdən əvvəl hərbi və ya milli təhlükəsizlik vəzifələrində çalışıblar. Videoda, "Biz bilirik ki, siz hazırda böyük stress və təzyiq altındasınız," deyə bildirilib. "Amerikalılar hərbiyə güvənir. Lakin bu güvən risk altındadır. Bu administrasiya, hərbi geyimli və kəşfiyyat icmasının peşəkarlarını Amerika vətəndaşlarına qarşı qoyur. Bizim kimi, siz də bu Konstitusiyanı qorumaq və müdafiə etmək üçün and içdiniz. Hazırda, Konstitusiyamıza qarşı təhdidlər təkcə xaricdən deyil, həm də elə buradandır." Qanunvericilər, "Qanunlarımız aydındır: Qanunsuz əmrlərdən imtina edə bilərsiniz," deyə davam ediblər. "Qanunsuz əmrlərdən imtina etməlisiniz. Heç kim qanunu və ya Konstitusiyamızı pozan əmrləri yerinə yetirməyə məcbur deyil." Demokratlar, "bunun çətin olduğunu" və "ictimai xadim olmaq üçün çətin bir zaman olduğunu" başa düşdüklərini bildiriblər, lakin icmaya "biz sizin arxanızdayıq" deyə təminat veriblər. Onlar əlavə ediblər ki, "İndi, hər zamankindən daha çox, Amerika xalqının sizə ehtiyacı var. Bizim qanunlarımız, Konstitusiyamız və amerikalı kimi kimliyimiz üçün ayağa qalxmağınıza ehtiyacımız var. Gəmini tərk etməyin."

В последнее время напряженность на политической арене продолжает расти, выступления некоторых политиков и публикации в социальных сетях вызывают широкие дискуссии. Подобные события влияют на внутриполитическую обстановку в стране, углубляя разногласия между различными сторонами.
Redaksiya сообщает, что бывший президент Дональд Трамп назвал шестерых законодателей-демократов "предателями" и потребовал их ареста. Этот шаг был предпринят после того, как политики опубликовали видео, призывающее членов военного и разведывательного сообщества не подчиняться незаконным приказам. Трамп заявил в публикации на платформе "Truth Social": "Это действительно плохо и опасно для нашей страны". Позже он использовал такие выражения, как "Предательское поведение от предателей!!!" и "Арестовать их???".
Трамп также репостнул несколько публикаций, осуждающих демократов, включая пост пользователя, который требовал повесить законодателей. Эти гневные публикации президента последовали за видео, опубликованным во вторник сенатором от Мичигана Элиссой Слоткин, сенатором от Аризоны Марком Келли, представителем от Колорадо Джейсоном Кроу, представителем от Пенсильвании Крисси Хулахан, представителем от Нью-Гэмпшира Мэгги Гудлендер и представителем от Пенсильвании Крисом Делузио. В видео шесть законодателей-демократов напрямую обратились к членам военного и разведывательного сообщества. Все эти законодатели до избрания занимали должности в сфере обороны или национальной безопасности. В видео говорилось: "Мы знаем, что вы сейчас находитесь под большим стрессом и давлением". "Американцы доверяют военным. Но это доверие находится под угрозой. Эта администрация настраивает профессионалов в военной форме и разведывательном сообществе против американских граждан. Как и мы, вы поклялись защищать и отстаивать эту Конституцию. В настоящее время угрозы нашей Конституции исходят не только из-за рубежа, но и отсюда". Законодатели продолжили: "Наши законы ясны: вы можете отказаться от незаконных приказов". "Вы должны отказаться от незаконных приказов. Никто не обязан выполнять приказы, нарушающие закон или нашу Конституцию". Демократы заявили, что понимают, "насколько это сложно" и что "сейчас трудное время для того, чтобы быть государственным деятелем", но заверили сообщество: "мы вас поддерживаем". Они добавили: "Сейчас, как никогда, американский народ нуждается в вас. Нам нужно, чтобы вы встали на защиту наших законов, нашей Конституции и нашей американской идентичности. Не покидайте корабль".