Məşhur texnologiya YouTuberi Markes Braunli, tanınmış adıyla MKBHD, öz wallpapers (divar kağızları) tətbiqini bağlayacağını açıqlayıb. Tətbiq istifadəçilərə yüksək keyfiyyətli divar kağızlarını yükləməyə imkan verirdi və onun izləyiciləri arasında çox populyar idi. Braunli tətbiqin bağlanmasının səbəbi kimi texniki baxımdan çətinlikləri və digər layihələrə fokuslanmaq istədiyini göstərib.
Redaksiya BBC-ə istinadla xəbər verir ki, Braunli tətbiqin bağlanma qərarını sosial media hesablarında paylaşaraq istifadəçilərə yaxın zamanda tətbiqdən çıxışın dayandırılacağını bildirib. BBC xəbər verir ki, mövcud istifadəçilər üçün məlumatların qorunması və yükləmələrin hələ bir müddət mümkün olacağı nəzərdə tutulur.
Texnologiya sahəsində böyük nüfuza malik olan Braunli bu qərarı izləyiciləri ilə açıq şəkildə paylaşıb. O, gələcəkdə yeni layihələr üzərində işləyəcəyini və texnologiya dünyasında yenilikçi məzmunlarla qarşımıza çıxacağını vurğulayıb.

Технологический ютубер Маркес Браунли закроет приложение с обоями
Популярный технологический ютубер Маркес Браунли, известный под псевдонимом MKBHD, объявил о закрытии своего приложения с обоями (wallpapers). Приложение позволяло пользователям загружать высококачественные обои и было очень популярно среди его подписчиков. Браунли назвал технические трудности и желание сосредоточиться на других проектах причинами закрытия приложения.
Редакция сообщает со ссылкой на BBC, что Браунли поделился решением о закрытии приложения в своих социальных сетях, уведомив пользователей о том, что доступ к приложению будет прекращен в ближайшее время. BBC сообщает, что для существующих пользователей сохранение данных и загрузки будут возможны еще некоторое время.
Браунли, обладающий большим авторитетом в сфере технологий, открыто поделился этим решением со своими подписчиками. Он подчеркнул, что в будущем будет работать над новыми проектами и продолжит радовать нас инновационным контентом в мире технологий.