İsrailin paytaxtı Tel-Əvivdə yüzlərlə fəal küçələrə çıxaraq əsir mübadiləsi və atəşkəs razılaşmasının imzalanmasını tələb edib. Etirazçılar şəhərin əsas yollarını avtomobil hərəkətinə bağlayıblar.
Redaksiya xəbər verir ki, aksiya iştirakçıları hökuməti danışıqları sürətləndirməyə və girovların tez bir zamanda azad olunmasına çağırıblar. Onlar həmçinin Qəzza zolağında davam edən hərbi əməliyyatların dayandırılmasını tələb ediblər.
Etirazlar zamanı polis gücləndirilmiş təhlükəsizlik tədbirləri görüb. İsrail cəmiyyətində son aylarda girovların taleyi və Qəzza müharibəsinin davamı ilə bağlı geniş narazılıq müşahidə olunur.

В Тель-Авиве, столице Израиля, сотни активистов вышли на улицы, требуя обмена пленными и подписания соглашения о прекращении огня. Протестующие перекрыли основные дороги города для движения транспорта.
Как сообщает редакция, участники акции призвали правительство ускорить переговоры и обеспечить скорейшее освобождение заложников. Они также потребовали прекращения продолжающихся военных операций в секторе Газа.
Во время протестов полиция приняла усиленные меры безопасности. В израильском обществе в последние месяцы наблюдается широкое недовольство по поводу судьбы заложников и продолжения войны в Газе.