Tayvanın müxalif Kuomintang partiyasının rəhbəri Çenq Li-vun aprelin 7-dən 12-dək Çinə səfər edir. Bu səfər Pekinlə gərginliyi azaltmaq və dialoqu gücləndirmək məqsədi daşıyan "sülh" səfəri çərçivəsində baş tutur.
Redaksiya xəbər verir ki, Çenq Li-vunun Çin Xalq Respublikasının sədri Si Cinpinlə görüşəcəyi gözlənilir. Bu, Kuomintang partiyasının rəhbərinin son on ildə Çinə etdiyi ilk belə yüksək səviyyəli səfərdir.
Bu tarixi səfər Tayvan boğazında mövcud olan gərginliyi azaltmaq üçün mühüm bir addım kimi qiymətləndirilir. Tərəflər arasında birbaşa ünsiyyətin qurulması bölgədə sabitliyin qorunmasına töhfə verə bilər.

Глава тайваньской оппозиционной партии Гоминьдан Чэн Ли-ву совершает визит в Китай с 7 по 12 апреля. Этот визит проходит в рамках "мирной" поездки, направленной на снижение напряженности с Пекином и укрепление диалога.
Редакция сообщает, что ожидается встреча Чэн Ли-ву с председателем Китайской Народной Республики Си Цзиньпином. Это первый подобный визит высокого уровня главы партии Гоминьдан в Китай за последнее десятилетие.
Этот исторический визит расценивается как важный шаг для снижения существующей напряженности в Тайваньском проливе. Установление прямого общения между сторонами может способствовать сохранению стабильности в регионе.