11 oktyabr 2025-ci il, saat 10:00-da Azərbaycan Gənc Müəllimlər Assosiasiyasının təşkilatçılığı və Elm və Təhsil İşçiləri Həmkarlar İttifaqının tərəfdaşlığı ilə “Suverenlik Yolunda Təhsil Missiyası” adlı Forum keçiriləcək.
“Gənc Müəllimlər: Suverenlik Yolunda Təhsil Missiyası Forumu” nun əsas məqsədi — gənc müəllimlər arasında milli-mənəvi dəyərləri möhkəmləndirmək, müstəqillik və suverenliyin qorunmasında müəllimin rolunu vurğulamaq, eləcə də təhsil işçilərinin bu istiqamətdəki missiyasını müzakirə etməkdən ibarətdir.

11 октября 2025 года, в 10:00, при организации Ассоциации молодых учителей Азербайджана и партнерстве Профсоюза работников науки и образования будет проведен Форум под названием «Образовательная миссия на пути к суверенитету».
Основная цель Форума «Молодые учителя: Образовательная миссия на пути к суверенитету» — укрепление национально-духовных ценностей среди молодых учителей, подчеркивание роли учителя в защите независимости и суверенитета, а также обсуждение миссии работников образования в этом направлении.