Suriya Respublikasının cənubunda aparılan əməliyyat nəticəsində külli miqdarda silah-sursat ələ keçirilib. Bu barədə Suriya Daxili İşlər Nazirliyindən daxil olan məlumatda bildirilir. Əməliyyat Süveyda vilayəti ətrafında silah qaçaqçılığı ilə məşğul olan qruplara qarşı həyata keçirilib.
Redaksiya məlumat verir ki, təhlükəsizlik qüvvələri Busra Şam və Beka yolu istiqamətində qanunsuz qrupların silah daşıma cəhdini aşkar ediblər. Təhlükəsizlik qüvvələrinin müdaxiləsi zamanı şübhəlilərin atəş açması nəticəsində qarşıdurma yaranıb.
Qarşıdurma zamanı 2 şübhəli zərərsizləşdirilib, 2 nəfər yaralanıb və 2 nəfər saxlanılıb. Əməliyyat çərçivəsində çox sayda silah və sursat ələ keçirilib. Təhlükəsizlik qüvvələri bölgədə asayişi təmin etmək və qanunsuz ünsürlərlə mübarizə aparmaq istiqamətində işlərini davam etdirirlər.

В Сирии в ходе операции против оружейных контрабандистов обнаружено большое количество боеприпасов
В результате операции, проведенной на юге Сирийской Арабской Республики, было изъято большое количество оружия и боеприпасов. Об этом сообщается в информации, поступившей из Министерства внутренних дел Сирии. Операция была проведена против групп, занимающихся контрабандой оружия в окрестностях провинции Сувейда.
Redaksiya сообщает, что силы безопасности обнаружили попытку незаконных групп перевезти оружие в направлении Бусра-Шам и Бека. В ходе вмешательства сил безопасности возникло столкновение в результате открытия огня подозреваемыми.
В ходе столкновения были нейтрализованы 2 подозреваемых, 2 человека получили ранения и 2 человека были задержаны. В рамках операции было изъято большое количество оружия и боеприпасов. Силы безопасности продолжают работу по обеспечению порядка в регионе и борьбе с незаконными элементами.