Singapur, ABŞ-dən təxminən 2,3 milyard dollarlıq dəyərində hərbi texnika almaq niyyətindədir. Bu addım, bölgədəki təhlükəsizlik və müdafiə imkanlarını gücləndirməyə yönəlmişdir. Bu alış, ölkənin hərbi qabiliyyətini artırmaq və strateji maraqlarını qorumaq məqsədi daşıyır.
Redaksiya məlumat verir ki, ABŞ Dövlət Departamenti, Sinqapura 2,3 milyard dollar dəyərində P-8A Poseidon dəniz patrul təyyarəsi və MK 54 MOD 0 yüngül torpedolarının satışını təsdiqləyib. Bu qərar, ABŞ-ın xarici hərbi satışlar (FMS) kanalı vasitəsilə həyata keçirilir və Sinqapurun müdafiə qabiliyyətini artırmağa yönəlmişdir. Satışın ümumi dəyəri 2,316 milyard dollar təşkil edir.
Bu satış, Sinqapurun dəniz patrul imkanlarını gücləndirməyə yönəlmişdir. P-8A Poseidon təyyarələri, dəniz əməliyyatları, sualtı müharibə və kəşfiyyat missiyaları üçün nəzərdə tutulmuşdur. MK 54 MOD 0 yüngül torpedoları isə sualtı hədəflərə qarşı effektiv silah sistemidir. Bu alış, Sinqapurun dəniz sərhədlərini qorumaq və regional təhlükəsizliyə töhfə vermək məqsədi daşıyır. Bu hərbi texnikanın tədarükü, Sinqapurun müdafiə qabiliyyətini əhəmiyyətli dərəcədə artıracaq. Bu addım, ABŞ və Sinqapur arasında strateji əməkdaşlığın gücləndirilməsinə də xidmət edir.

Сингапур намерен приобрести у США военную технику на сумму около 2,3 миллиарда долларов. Этот шаг направлен на укрепление возможностей страны в области безопасности и обороны в регионе. Данная закупка призвана повысить военный потенциал страны и защитить ее стратегические интересы.
Redaksiya сообщает, что Государственный департамент США одобрил продажу Сингапуру морских патрульных самолетов P-8A Poseidon и легких торпед MK 54 MOD 0 на сумму 2,3 миллиарда долларов. Это решение реализуется через канал иностранных военных продаж (FMS) США и направлено на повышение обороноспособности Сингапура. Общая стоимость продажи составляет 2,316 миллиарда долларов.
Эта продажа направлена на укрепление возможностей Сингапура в области морского патрулирования. Самолеты P-8A Poseidon предназначены для морских операций, противолодочной борьбы и разведывательных миссий. Легкие торпеды MK 54 MOD 0 являются эффективным оружием против подводных целей. Данная закупка призвана обеспечить защиту морских границ Сингапура и внести вклад в региональную безопасность. Поставка этой военной техники значительно повысит обороноспособность Сингапура. Этот шаг также способствует укреплению стратегического сотрудничества между США и Сингапуром.