Səudiyyə Ərəbistanı Süveydaya Suriya ordusunun yerləşdirilməsinə dəstək verdi
Səudiyyə Ərəbistanı Süveyda şəhərinə Suriya hökumət qüvvələrinin yerləşdirilməsinə rəsmi şəkildə dəstək verdiyini ABŞ tərəfinə bildirib.
Redaksiya xəbər verir ki, bu mövqe İsrailin etirazlarına baxmayaraq dəyişməyib. Ər-Riyad bölgədə sabitliyin bərpası və silahlı qarşıdurmaların qarşısının alınması üçün Dəməşq hökumətinin atdığı bu addımı dəstəklədiyini bəyan edib.
Diplomatik mənbələrə görə, Səudiyyə Ərəbistanı bu qərarı Suriyada vahid dövlət nəzarətinin bərpası və Dürzi icması ilə hökumət arasında dialoqun davam etdirilməsi baxımından əhəmiyyətli addım kimi qiymətləndirir.

Саудовская Аравия официально уведомила США о своей поддержке размещения сирийских правительственных сил в городе Сувейда.
Редакция сообщает, что эта позиция не изменилась, несмотря на протесты Израиля. Эр-Рияд заявил, что поддерживает этот шаг правительства Дамаска, направленный на восстановление стабильности в регионе и предотвращение вооруженных столкновений.
По данным дипломатических источников, Саудовская Аравия расценивает это решение как важный шаг с точки зрения восстановления единого государственного контроля в Сирии и продолжения диалога между правительством и друзской общиной.