Fransanın sabiq prezidenti Nikola Sarkozi Parisdəki La Santə həbsxanasında çətin şəraitlə üzləşib. Daily Mail nəşrinin məlumatına görə, digər məhbuslar onu davamlı şəkildə ələ salır və “Qəddafini sən öldürdün” deyə qışqıraraq yatmasına mane olurlar.
Redaksiya xəbər verir ki, məhkumlar Sarkozinin boyunun alçaq olmasını lağ obyektinə çeviriblər. Həbsin ilk günlərindən etibarən keçmiş prezidentin fiziki görünüşü və keçmiş siyasi fəaliyyəti məhbəslərdə məsxərəyə çevrilib.
Nəşrin məlumatına əsasən, Sarkoziyə təhlükəsizlik məqsədilə ayrıca kamera ayrılıb, lakin o, psixoloji təzyiqlərdən şikayətçidir. Fransada geniş rezonans doğuran bu hadisə sabiq dövlət başçısının “cinayətkar təşkilat yaratmaq” ittihamı ilə beş il müddətinə azadlıqdan məhrum edilməsindən sonra baş verib.

Former French President Nicolas Sarkozy has faced difficult conditions at La Santé prison in Paris. According to the Daily Mail, other inmates constantly mock him and prevent him from sleeping by shouting “You killed Gaddafi”.
The publication reports that inmates have made Sarkozy's short stature an object of ridicule. Since the first days of his arrest, the former president's physical appearance and past political activities have been mocked in prison.
According to the publication, Sarkozy has been allocated a separate cell for security purposes, but he complains of psychological pressure. This incident, which has caused widespread resonance in France, occurred after the former head of state was sentenced to five years in prison on charges of “forming a criminal organization”.