Fransanın sabiq prezidenti Nikola Sarkozi Parisdəki La Santə həbsxanasında çətin şəraitlə üzləşib. Daily Mail nəşrinin məlumatına görə, digər məhbuslar onu davamlı şəkildə ələ salır və “Qəddafini sən öldürdün” deyə qışqıraraq yatmasına mane olurlar.
Redaksiya xəbər verir ki, məhkumlar Sarkozinin boyunun alçaq olmasını lağ obyektinə çeviriblər. Həbsin ilk günlərindən etibarən keçmiş prezidentin fiziki görünüşü və keçmiş siyasi fəaliyyəti məhbəslərdə məsxərəyə çevrilib.
Nəşrin məlumatına əsasən, Sarkoziyə təhlükəsizlik məqsədilə ayrıca kamera ayrılıb, lakin o, psixoloji təzyiqlərdən şikayətçidir. Fransada geniş rezonans doğuran bu hadisə sabiq dövlət başçısının “cinayətkar təşkilat yaratmaq” ittihamı ilə beş il müddətinə azadlıqdan məhrum edilməsindən sonra baş verib.

Распространились утверждения об унижении Саркози в тюрьме
Бывший президент Франции Николя Саркози столкнулся с трудными условиями в парижской тюрьме Ла Санте. По данным издания Daily Mail, другие заключенные постоянно высмеивают его и мешают ему спать, выкрикивая: «Ты убил Каддафи».
Редакция сообщает, что заключенные сделали низкий рост Саркози объектом насмешек. С первых дней ареста физический облик и прошлая политическая деятельность бывшего президента стали предметом издевательств в тюрьме.
По данным издания, Саркози была выделена отдельная камера в целях безопасности, однако он жалуется на психологическое давление. Это событие, вызвавшее широкий резонанс во Франции, произошло после того, как бывший глава государства был приговорен к пяти годам лишения свободы по обвинению в «создании преступной организации».