Salvini Zelenskiyə sülh çağırışı edib
İtaliyanın baş nazirinin müavini Matteo Salvini Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenskiyə yönəlmiş sərt açıqlama ilə çıxış edib. O, Ukraynaya göstərilən maliyyə, siyasi və hərbi dəstəyi xatırladaraq Zelenskinin buna baxmayaraq şikayət etməsini qəbuledilməz adlandırıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Matteo Salvini çıxışında “bütün pullardan, bütün səylərdən və bütün yardımlardan sonra Zelenskinin hələ də şikayət etməyə cəsarət etdiyini” bildirib. O, bu mövqeni tənqid edərək vəziyyətin reallıqlarının qəbul edilməli olduğunu vurğulayıb.
Salvini Zelenskiyə birbaşa müraciət edərək deyib: “Dostum, sən müharibəni uduzursan, insan itkiləri verirsən, nüfuzunu və ləyaqətini itirirsən”. Bu sözlərlə o, Ukraynanın mövcud hərbi və siyasi vəziyyətinin ağır olduğunu ifadə edib.
İtaliyanın baş nazirinin müavini bəyanatını Zelenskiyə ünvanlanan çağırışla yekunlaşdırıb və mümkün qədər tez sülh sazişinin imzalanmasının zəruri olduğunu bildirib. Onun fikrincə, bu addım daha böyük itkilərin qarşısını almaq üçün vacibdir.

Salvini Calls for Peace to Zelensky
Italian Deputy Prime Minister Matteo Salvini has made a strong statement directed at Ukrainian President Volodymyr Zelensky. He deemed it unacceptable for Zelensky to complain despite the financial, political, and military support shown to Ukraine.
According to reports, Matteo Salvini stated in his address, "After all the money, all the efforts, and all the help, Zelensky still dares to complain." He criticized this stance, emphasizing that the realities of the situation must be accepted.
Salvini directly addressed Zelensky, saying, "My friend, you are losing the war, you are suffering human losses, you are losing prestige and dignity." With these words, he expressed the dire military and political situation in Ukraine.
The Italian Deputy Prime Minister concluded his statement with a call to Zelensky, stating the necessity of signing a peace agreement as soon as possible. In his opinion, this step is crucial to prevent further losses.