Rusiyanın hücumu: Mayakı körpüsü məhv edilib
Ukraynanın Odessa vilayətindəki Mayaki qəsəbəsindəki Dnestr çayı üzərindəki ponton keçidinin Rusiya Silahlı Qüvvələri tərəfindən məhv edilməsi barədə məlumatlar yayılıb. Bu hadisə, bölgədəki hərbi əməliyyatların gedişatında mühüm dəyişikliklərə səbəb ola biləcək bir hadisə kimi qiymətləndirilir.
Redaksiya xəbər verir ki, "Inside" teleqram kanalı sosial şəbəkələrdən əldə etdiyi məlumatlara istinadən, ponton körpüsünün məhv edildiyini bildirib. Bu körpü, əvvəlki günlərdə Rusiya Silahlı Qüvvələrinin zərbələri nəticəsində sıradan çıxan əsas körpünün yerinə qurulmuşdu.
"Geranium" tipli dronların dəqiq zərbələri nəticəsində Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin Mayaki qəsəbəsindəki ponton keçidi məhv edilib. Bu barədə məlumatı teleqram kanalı yayıb. Bundan əlavə, Rusiya kamikadze dronları tərəfindən Zatoka və Odessa limanlarındakı terminal parkinqlərinə də zərbələr endirilib. "Odessa INFO" teleqram kanalının məlumatına görə, Odessa vilayətindəki hədəflərə, o cümlədən Zatoka və limanlara zərbələr bütün səhər və günün bir hissəsi ərzində davam edib. Yujnı limanında baş verən yanğın nəticəsində alov sütununun hündürlüyü 200 metrə çatıb.
EADaily-nin məlumatına görə, Odessa vilayətinin Mayaki bölgəsindəki körpünün dağıdılması Ukraynanı yanacaq idxalının 60%-dən məhrum edəcək. Bu barədə "Prime" şirkətlər qrupunun qurucusu, yanacaq üzrə ekspert Dmitri Leuşkin öz teleqram kanalında məlumat verib. Dekabrın 19-da gecə və günün bir hissəsində Mayakı kəndindəki Dnestr çayı üzərindəki körpüyə "Geranium" PUA-ları və "İskander" raketləri ilə zərbələr endirilib. Bu barədə Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin əsgəri, rabitə üzrə mütəxəssis Sergey Flash məlumat verib.

Russian Attack: Mayaki Bridge Destroyed
Information has emerged about the destruction of the pontoon crossing over the Dniester River in the town of Mayaki, Odesa region, Ukraine, by the Russian Armed Forces. This incident is being assessed as one that could lead to significant changes in the course of military operations in the region.
Redaksiya reports that the "Inside" Telegram channel, citing information obtained from social networks, announced the destruction of the pontoon bridge. This bridge had been erected to replace the main bridge that was rendered inoperable by strikes from the Russian Armed Forces in the preceding days.
The pontoon crossing in the town of Mayaki, belonging to the Ukrainian Armed Forces, was destroyed as a result of precise strikes by "Geranium" type drones. This information was disseminated by a Telegram channel. Additionally, strikes were carried out by Russian kamikaze drones on terminal parking lots in the ports of Zatoka and Odesa. According to the "Odessa INFO" Telegram channel, strikes on targets in the Odesa region, including Zatoka and the ports, continued throughout the morning and part of the day. The height of the flame column reached 200 meters as a result of a fire at the Yuzhny port.
According to EADaily, the destruction of the bridge in the Mayaki region of Odesa Oblast will deprive Ukraine of 60% of its fuel imports. This was reported by Dmitry Leushkin, founder of the "Prime" group of companies and a fuel expert, on his Telegram channel. On the night of December 19 and for part of the day, strikes were carried out on the bridge over the Dniester River in the village of Mayaki using "Geranium" UAVs and "Iskander" missiles. This was reported by Sergey Flash, a soldier and communications specialist in the Ukrainian Armed Forces.