Ukrayna və Rusiya arasında davam edən hərbi əməliyyatlar fonunda, tərəflər bir-birinə qarşı hava hücumları və ərazi ələ keçirmə iddiaları ilə bağlı məlumatlar yayırlar. Bu qarşıdurma, hər iki tərəfin hərbi potensialını və strateji hədəflərini nümayiş etdirir.
Redaksiya məlumat verir ki, Rusiya Müdafiə Nazirliyinin açıqlamasında Ukraynanın müxtəlif bölgələrə pilotsuz uçuş aparatları (PUA) ilə hücumlar təşkil etdiyi bildirilib. Nazirlik, hava hücumlarının dəf edilməsi ilə bağlı məlumat verərək, "Gecə ərzində Ukraynaya məxsus ümumilikdə 235 ədəd təyyarə tipli PUA hava hücumundan müdafiə sistemləri tərəfindən məhv edilib" ifadəsini işlədib.
Açıqlamada, Rusiya Silahlı Qüvvələrinin Donbas bölgəsində mühüm xətləri ələ keçirdiyi qeyd olunub. "Şərq hərbi birləşmələri düşmən müdafiəsinin dərinliyinə doğru irəliləməyə davam edir. Zaporojye bölgəsindəki Varvarovka yaşayış məntəqəsinin azad edilməsi başa çatdırılıb" ifadələri istifadə edilib. Bundan əlavə, Rusiya qüvvələrinin Ukrayna ordusuna aid yanacaq anbarları daxil olmaqla, 142 yerdə Ukrayna qüvvələrinin və xarici muzdlu döyüşçülərin müvəqqəti yerləşmə yerlərini vurduğu bildirilib.
Nazirlikdən verilən açıqlamada, Rusiya ordusunun Ukraynadakı əməliyyatları ilə bağlı məlumatlar yer alıb. Yerli vaxtla saat 08:00-dan 12:00-a qədər daha 10 PUA-nın vurulduğu elan edilib. Bu məlumatlar, hərbi əməliyyatların intensivliyini və tərəflərin hərbi fəaliyyətinin davam etdiyini göstərir.

На фоне продолжающихся военных действий между Украиной и Россией стороны обмениваются информацией об авиаударах и заявлениями о захвате территорий. Это противостояние демонстрирует военный потенциал и стратегические цели обеих сторон.
Redaksiya сообщает, что в заявлении Министерства обороны России говорится, что Украина предприняла атаки с использованием беспилотных летательных аппаратов (БПЛА) по различным районам. Министерство сообщило об отражении воздушных атак, заявив: «За ночь силами противовоздушной обороны было уничтожено в общей сложности 235 беспилотных летательных аппаратов самолетного типа, принадлежащих Украине».
В заявлении отмечается, что Вооруженные силы России заняли важные рубежи в Донбасском регионе. Были использованы такие фразы, как «Войска группировки «Восток» продолжают продвижение в глубину обороны противника. Завершено освобождение населенного пункта Варваровка в Запорожской области».
Кроме того, сообщается, что российские войска нанесли удары по 142 объектам временного размещения украинских сил и иностранных наемников, включая склады топлива украинской армии.
В заявлении министерства содержится информация об операциях российской армии в Украине. Было объявлено, что с 08:00 до 12:00 по местному времени было сбито еще 10 БПЛА. Эти данные свидетельствуют об интенсивности военных действий и продолжении военной активности сторон.