Ukrayna və Rusiya arasında davam edən hərbi əməliyyatlar fonunda, tərəflər bir-birinə qarşı hava hücumları və ərazi ələ keçirmə iddiaları ilə bağlı məlumatlar yayırlar. Bu qarşıdurma, hər iki tərəfin hərbi potensialını və strateji hədəflərini nümayiş etdirir.
Redaksiya məlumat verir ki, Rusiya Müdafiə Nazirliyinin açıqlamasında Ukraynanın müxtəlif bölgələrə pilotsuz uçuş aparatları (PUA) ilə hücumlar təşkil etdiyi bildirilib. Nazirlik, hava hücumlarının dəf edilməsi ilə bağlı məlumat verərək, "Gecə ərzində Ukraynaya məxsus ümumilikdə 235 ədəd təyyarə tipli PUA hava hücumundan müdafiə sistemləri tərəfindən məhv edilib" ifadəsini işlədib.
Açıqlamada, Rusiya Silahlı Qüvvələrinin Donbas bölgəsində mühüm xətləri ələ keçirdiyi qeyd olunub. "Şərq hərbi birləşmələri düşmən müdafiəsinin dərinliyinə doğru irəliləməyə davam edir. Zaporojye bölgəsindəki Varvarovka yaşayış məntəqəsinin azad edilməsi başa çatdırılıb" ifadələri istifadə edilib. Bundan əlavə, Rusiya qüvvələrinin Ukrayna ordusuna aid yanacaq anbarları daxil olmaqla, 142 yerdə Ukrayna qüvvələrinin və xarici muzdlu döyüşçülərin müvəqqəti yerləşmə yerlərini vurduğu bildirilib.
Nazirlikdən verilən açıqlamada, Rusiya ordusunun Ukraynadakı əməliyyatları ilə bağlı məlumatlar yer alıb. Yerli vaxtla saat 08:00-dan 12:00-a qədər daha 10 PUA-nın vurulduğu elan edilib. Bu məlumatlar, hərbi əməliyyatların intensivliyini və tərəflərin hərbi fəaliyyətinin davam etdiyini göstərir.

Russia Continues Attacks Against Ukraine
Against the backdrop of ongoing military operations between Ukraine and Russia, the parties are disseminating information about air attacks and claims of territorial gains against each other. This confrontation demonstrates the military potential and strategic objectives of both sides.
Redaksiya reports that the Russian Ministry of Defense announced that Ukraine had organized attacks with unmanned aerial vehicles (UAVs) in various regions. The ministry provided information about repelling air attacks, stating, "Overnight, a total of 235 Ukrainian-made aircraft-type UAVs were destroyed by air defense systems.".
The statement noted that the Russian Armed Forces have captured important lines in the Donbas region. "Eastern military formations continue to advance deeper into enemy defenses. The liberation of the settlement of Varvarovka in the Zaporizhzhia region has been completed," the statement read. Additionally, it was reported that Russian forces struck temporary deployment sites of Ukrainian forces and foreign mercenaries in 142 locations, including fuel depots belonging to the Ukrainian army.
The ministry's statement included information regarding the Russian army's operations in Ukraine. It was announced that an additional 10 UAVs were shot down between 08:00 and 12:00 local time. This information indicates the intensity of military operations and the continuation of military activities by both sides.