Rusiya Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Ella Pamfilova Ermənistanda keçiriləcək parlament seçkilərini müşahidə etmək üçün İrəvana səfər edəcək. Hazırda Ermənistan və Rusiya tərəfləri bu səfərin təfərrüatlarını müzakirə edir və hazırlıq işləri aparır.
Redaksiya məlumat verir ki, xanım Pamfilova Ermənistan tərəfindən parlament seçkilərini müşahidə etmək üçün rəsmi dəvət alıb. Bu dəvət Rusiya MSK sədrinin İrəvana səfərinin əsas səbəbini təşkil edir.
Səfərlə bağlı məsələ bu yaxınlarda Ermənistan Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Vaagn Ovakimyan və Rusiyanın Ermənistandakı səfiri Sergey Kopırkin arasında keçirilən görüşün əsas müzakirə mövzularından biri olub. Görüşdə tərəflər əməkdaşlığın inkişaf perspektivlərini dəyərləndiriblər.

Ella Pamfilova, Chair of the Russian Central Election Commission, will visit Yerevan to observe the parliamentary elections in Armenia. Currently, the Armenian and Russian sides are discussing the details of this visit and carrying out preparatory work.
The editorial office reports that Ms. Pamfilova has received an official invitation from the Armenian side to observe the parliamentary elections. This invitation constitutes the main reason for the Russian CEC Chair's visit to Yerevan.
The issue of the visit was one of the main topics of discussion at a recent meeting between Vaagn Ovakimyan, Chair of the Armenian Central Election Commission, and Sergey Kopırkin, Russia's Ambassador to Armenia. During the meeting, the parties assessed the prospects for developing cooperation.