Rusiya Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Ella Pamfilova Ermənistanda keçiriləcək parlament seçkilərini müşahidə etmək üçün İrəvana səfər edəcək. Hazırda Ermənistan və Rusiya tərəfləri bu səfərin təfərrüatlarını müzakirə edir və hazırlıq işləri aparır.
Redaksiya məlumat verir ki, xanım Pamfilova Ermənistan tərəfindən parlament seçkilərini müşahidə etmək üçün rəsmi dəvət alıb. Bu dəvət Rusiya MSK sədrinin İrəvana səfərinin əsas səbəbini təşkil edir.
Səfərlə bağlı məsələ bu yaxınlarda Ermənistan Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Vaagn Ovakimyan və Rusiyanın Ermənistandakı səfiri Sergey Kopırkin arasında keçirilən görüşün əsas müzakirə mövzularından biri olub. Görüşdə tərəflər əməkdaşlığın inkişaf perspektivlərini dəyərləndiriblər.

Председатель Центральной избирательной комиссии России Элла Памфилова посетит Ереван для наблюдения за парламентскими выборами в Армении. В настоящее время армянская и российская стороны обсуждают детали этого визита и ведут подготовительную работу.
Редакция сообщает, что госпожа Памфилова получила официальное приглашение от армянской стороны для наблюдения за парламентскими выборами. Это приглашение является основной причиной визита председателя ЦИК России в Ереван.
Вопрос о визите был одной из главных тем недавней встречи председателя Центральной избирательной комиссии Армении Ваагна Овакимяна и посла России в Армении Сергея Копыркина. На встрече стороны также обсудили перспективы развития сотрудничества.